Догляд за проблемною шкірою – головні правила та приклади beauty рутини

1 0 7 хв
Догляд за проблемною шкірою – головні правила та приклади beauty рутини
Проблеми шкіри
1 0 7 хв

Зміст

    Кожен з нас протягом життя неодноразово зіштовхується з певними проблемами шкіри, хай то хронічні висипання, поодинокі прищі чи жирна шкіра, схильна до запалень. На щастя, за допомогою правильних косметичних продуктів, здорових звичок та ретельного догляду за шкірою цієї ситуації можна уникнути. Іноді цей шлях здається складним та заплутаним, проте у цій статті я хочу розвіяти всі страхи та показати як створити ідеальну beauty рутину, яка допоможе тобі дійти до бажаного результату. Також поділюся основними правилами догляду за проблемною шкірою та наведу кілька прикладів, як можна адаптувати ці правила до твого щоденного ритуалу краси. Читай далі, аби дізнатися, як це зробити.🙂

    Проблемна шкіра — що це означає?

    Наші косметологи стверджують, що найбільше запитань, які вони отримують, пов’язані саме з проблемною шкірою обличчя. Але що ми маємо на увазі, коли говоримо про неї? Як виникає з самої назви, проблемна шкіра — це стан епідермісу, який характеризується різноманітними дефектами та недоліками, що здатні впливати на наш зовнішній вигляд та самопочуття. І залежно від типу шкіри хтось страждає від пігментації внаслідок тривалого перебування на сонці, у когось лущиться шкіра через вплив вітру чи низької температури, а дехто  наполегливо бореться з акне та розширеними порами. 

    Причини появи проблемної шкіри

    Причини виникнення проблемної шкіри можуть бути різноманітними та часто вимагають індивідуального підходу для їх вирішення. До найпоширеніших факторів, що провокують проблеми шкіри відносяться: генетична схильність, гормональні зміни, неправильне харчування та проблеми ШКТ, стрес, недостатня гігієна обличчя, а також використання невідповідних косметичних засобів у щоденному догляді.

    І якщо деяким причинам ти можеш запобігти самостійно, то з генетикою так легко не впоратись. Однак покращити стан твоєї проблемної шкіри все ж можливо за допомогою комплексного підходу — обирай відповідний догляд для своєї шкіри (спойлер: далі я розкажу тобі як це зробити😉), веди здоровий спосіб життя та, при необхідності, консультуйся з дерматологом.

    Ознаки проблемної шкіри

    Як же зрозуміти, що у тебе проблемна шкіра? Як я вже й казала, головною ознакою є поява на шкірі певних недосконалостей, які проявляються у вигляді розширених пор, прищів, чорних цяток, акне, розацеа, різноманітних запалень шкіри чи відсутністю здорового блиску і тьмяністю шкіри. 

    Якщо ти помічаєш, що стан твоєї шкіри погіршився: ти відчуваєш біль, свербіння, шкіра надто чутлива, або ж ці проблеми стали постійними та тривалий час не зникають після використання твого щоденного догляду – у такому разі не варто змагатися з цим наодинці. Ти маєш розуміти, що це може свідчити про більш глибоку проблему, з якою варто звернутися до лікаря.

    Перші кроки у догляді за проблемною шкірою 

    Для того, щоб підтримувати здоров’я та красу своєї шкіри — важливо дбати про неї. Аби це не звучало, як гучне гасло у рекламі, я вирішила діяти та зібрала інформацію, яка точно буде для тебе корисною і назавжди розвіє сумніви щодо складнощів боротьби з проблемами шкіри.

    Найкращі компоненти для догляду за проблемною шкірою

    Щоденний догляд за проблемною шкірою обличчя вимагає ретельного та обережного підбору компонентів, які допоможуть впоратися з основними проблемами епідермісу, такими як акне, надмірна жирність, запалення, чутливість, пігментація та багато інших. Якщо ти, як і я, хочеш, аби твоя шкіра виглядала бездоганно без макіяжу та фільтрів, тоді обирай косметичні засоби з вмістом таких компонентів, як:

    Крім цього, обираючи продукти для догляду за проблемною шкірою, важливо звертати увагу на склад та надавати перевагу тим, котрі не містять комедогенних компонентів, таких як масло ши, кокосова і оливкова олія, ланолін та інші. Ці складники можуть бути присутні в різних косметичних засобах, включаючи креми, маски та сироватки. Проте  пам’ятай, що  проблемна шкіра буває різною, тому важливо спостерігати за реакцією своєї шкіри на різні компоненти та обирати ті, що найбільше відповідають її потребам. 

    Правила догляду за проблемною шкірою 

    Найголовніше правило, яким я хочу з тобою поділитися, — не  варто сприймати догляд за своєю проблемною шкірою, як обов’язок чи виклик. Завдяки широкому вибору косметичних продуктів, які представлені у Cosibella, ти можеш перетворити свою beauty рутину на справжній ритуал краси та задоволення. Слідуючи кільком простим, однак дієвим порадам, ти зможеш досягти значних успіхів на шляху до шкіри своєї мрії.

    Пам’ятай, що здоров’я шкіри починається зсередини та потребує комплексного підходу. Усі ці правила в жодному випадку не нашкодять твоїй проблемній шкірі, а навпаки допоможуть підтримувати її у гарному стані та зменшать причини виникнення проблем шкіри обличчя. Я не кажу тобі, що цей шлях буде швидким, проте сяюча та здорова шкіра стане найкращою нагородою за старання!

    Приклади beauty рутини для проблемної шкіри

    Основна мета догляду за проблемною шкірою — зменшити запалення, позбутись висипань та покращити загальний стан шкіри.  Аби допомогти тобі краще зрозуміти, як правильно доглядати за проблемною шкірою, я спільно з нашими професійними косметологами підготували для тебе просту та зрозумілу схему.

    Етапи ранкового догляду

    Догляд за проблемною шкірою – головні правила та приклади beauty рутини

    Дбайливе очищення. Вмийся теплою водою за допомогою м’яких очищувальних продуктів без вмісту олій. Засіб краще наносити кінчиками пальців без використання мочалки, щітки чи інших аксесуарів для догляду за обличчям, аби додатково не пошкодити епідерміс. Це  прибере з твоєї шкіри усі залишки вечірнього догляду та підготує її до наступних етапів.

    Тонізація. Обирай тонік, що спеціально розроблений для проблемної шкіри та не містить спирту. Після глибокого очищення слід зачекати 1-2 хвилини, після чого нанести його на ватний диск та м’яко провести по шкірі. Тепер ти можеш сміливо переходити до наступного кроку. Етап тонізації допоможе видалити залишки забруднень, що викликають запалення та подразнення шкіри.

    Догляд за проблемною шкірою – головні правила та приклади beauty рутини
    Догляд за проблемною шкірою – головні правила та приклади beauty рутини

    Сироватка. Найкращим рішенням буде сироватка з активними компонентами, які допоможуть зменшити запальні процеси та заспокоїти шкіру. Ти можеш використовувати її локально на ділянках, де є запалення, або ж на всю поверхню обличчя. Завдяки вмісту  активних компонентів, це допоможе уникнути появі нових запалень та зменшити  подразнення шкіри, а також покращити її гідроліпідний бар’єр.

    Захист від сонця + зволоження. Якщо у тебе не надто суха шкіра або ти використовуєш сироватку у вигляді емульсії, тоді у ранковому догляді буде достатньо лише зволожувального крему  з SPF без вмісту олій. Достатньо нанести засіб на все обличчя, шию та зону декольте, після чого легкими масажними рухами розподілити його по всій поверхні. Цей етап догляду необхідний, аби ще більше зволожити шкіру та захистити її від шкідливих УФ-променів, які провокують появу висипань, запалень та дрібних зморшок.

    Догляд за проблемною шкірою – головні правила та приклади beauty рутини

    Етапи вечірнього догляду

    Догляд за проблемною шкірою – головні правила та приклади beauty рутини

    Демакіяж. Для цього етапу догляду краще використовувати міцелярну воду. Нанеси трішки засобу на ватний диск та витри ним макіяж чи залишки сонцезахисного засобу зі свого обличчя.

    Дбайливе очищення. Повтори все те ж, що у ранковому етапі догляду. 🙂 Це допоможе біль глибоко очистити твою шкіру та дозволить продуктам, які ти використовуєш у  наступних етапах догляду, краще проникати у шкіру.

    Догляд за проблемною шкірою – головні правила та приклади beauty рутини
    Догляд за проблемною шкірою – головні правила та приклади beauty рутини

    Тонізація. Нанеси тонік на ватний диск або ж розпили на потрібній відстані по всій поверхні обличчя (якщо ти полюбляєш тоніки з розпилювачем). Зачекай кілька хвилин та переходь до наступного кроку.🙂 Для проблемної шкіри цей етап є обов’язковим, оскільки він допоможе запобігти появі чорних цяток та нерівностей шкіри.

    Сироватка. У вечірньому догляді ти можеш використовувати сироватки з вмістом ретинолу. Достатньо нанести кілька крапель продукту на долоні або безпосередньо на обличчя та розподілити по всій поверхні. Використання сироватки у догляді допоможе зволожити шкіру та нормалізувати роботу сальних залоз, а ретинол у її складі,  сприятиме регенерації шкіри, очистить пори та запобігатиме появі дрібних зморшок.

    Догляд за проблемною шкірою – головні правила та приклади beauty рутини
    Догляд за проблемною шкірою – головні правила та приклади beauty рутини

    Зволоження. Для вечірнього догляду обирай легкий некомедогенний крем.  Нанеси засіб на шкіру та легкими рухами розподіли по всьому обличчі. Проблемна шкіра потребує не менше зволоження, ніж, наприклад, суха. Тому етап зволоження, як і будь-який інший, рекомендую не пропускати. 🙂

    P.S. Якщо після консультації з дерматологом, тобі призначили лікувальний засіб для боротьби з проблемами шкіри, тоді обов’язково використовуй  його згідно з рекомендаціями лікаря після етапу тонізації. У такому випадку намагайся уникати додаткових активних компонентів у твоєму щоденному догляді за обличчям, адже, скоріш за все, вони вже присутні у лікувальному засобі. Це може призвести до нейтралізації їх дії чи поганого поєднання, що може негативно вплинути на стан твоєї шкіри та викликати подразнення. Щоб зрозуміти які активні компоненти добре поєднуються між собою, а які навпаки можуть нашкодити твоїй шкірі — рекомендую прочитати статтю на цю тему, яку підготувала для тебе одна з наших професійних косметологинь. 

    Додатковий догляд за проблемною шкірою обличчя

    Раз на тиждень дозволь приділити для своєї шкіри трохи більше часу, ніж зазвичай та зосередься на конкретних проблемах шкіри, які тебе турбують у цей момент. Ти можеш подвоїти задоволення та поєднати це з прийняттям ванни чи переглядом улюбленого серіалу. Для таких ритуалів краси та користі найкраще підійде:

    Щоденний догляд, правильне харчування, здоровий сон, відсутність стресів та чимало інших факторів наче пазлики складають загальну картину стану нашої шкіри. І всі ми прагнемо, щоб ця картина була бездоганною – головне у досягненні цієї мети не нашкодити своїй шкірі. Я сподіваюсь, що у цій статті ти знайшла всю необхідну інформацію, яка зробить твою beauty-рутину більш легкою та приємнішою. Тепер ти знаєш, яких правил варто дотримуватися та які продукти слід обирати, аби твоя шкіра була здоровою та сяючою.

    Можливо ти  маєш що розказати про свій шлях боротьби з проблемною шкірою? Тоді я радо запрошую тебе у коментарі, де ти можеш поділитися своєю особистою історією або ж запропонувати тему, про яку хочеш почитати у наступній статті. 

    Якщо ж у тебе залишились запитання або ти хочеш отримати пораду щодо вибору доглядової косметики, то завжди можеш звернутися до наших досвідчених косметологів за допомогою косметологічної форми. Також ти можеш написати нам у Facebook, Instagram або зателефонувати за номером: +380914818860.

    Сподобалася стаття?

    1
    0 0 votes
    Article Rating
    Subscribe
    Notify of
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments