Познайомимося? Доставка з любов'ю Еко-упаковка Блог

Ефективне очищення шкіри

2019-06-11
Ефективне очищення шкіри

Щоденне очищення шкіри має стати невід'ємним елементом її догляду. Це не займає багато часу і необхідно, якщо ми хочемо, щоб шкіра виглядала здоровою. Однак варто час від часу проводити інтенсивне очищення у вигляді пілінгу. Хороший пілінг відлущує змертвілу шкіру, освітлює її і вирівнює тон. Запобігає закупорюванню пор шкіри і, таким чином, утворенню вугрів і запалень.

Як діє пілінг на шкіру?
Пілінги видаляють забруднення, шкірне сало і відмерлі клітини зовнішнього шару епідермісу. Вони також регулюють роботу сальних залоз, запобігаючи утворенню комедонов. Очищена шкіра готова до наступного етапу догляду, а саме до нанесення бальзамів і кремів, компоненти яких набагато краще вбираються. Відлущування також покращує зовнішній вигляд природної засмаги - вона стає сяючою, рівною і триває довше.

В нашій шкірі проходить процес формування і загибелі клітин. Нові клітини рухаються до поверхні епідермісу і утворюють захисний шар для нашої шкіри від висихання і шкідливих зовнішніх факторів. Потім ці клітини відмирають, відшаровуються і їх замінюють нові. Цикл клітинного обміну займає близько 28 днів. Тим не менш, він може бути продовжений через вік, стрес або психологічні фактори. Завдяки пілінгу шкіра стимулюється для виробництва нових клітин і швидше відновлюється. Однак оновлення клітин не завжди відбувається правильно, воно може бути порушено, якщо:
  • роговий шар (самий зовнішній шар епідермісу) недостатньо гідратований (вміст води має становити 10-20%). Коли епідерміс надмірно висушений, на поверхні шкіри утворюється біле лущення,
  • клітини починають передчасно вмирати, створюючи надмірно товстий шар. Через використання косметики і при надмірному виділенні себума забиваються пори,
  • нові клітини виробляються все повільніше, тому на поверхні шкіри утворюється дуже багато шарів мертвої шкіри, надаючи обличчю землянистий колір.
Тому, щоб підтримувати правильне оновлення клітин і правильно очищати шкіру, не забувайте відлущувати її.

Види пілінгів

Пілінги можна розділити по глибині їх дії на шкіру:

Глибокий пілінг - досягає глибоких шарів шкіри (вище 0,6 мм). Вони використовуються в разі великого пошкодження шкіри. Прикладом такої процедури може бути, серед іншого:
- дермабразія - дозволяє частково видалити такі зміни, як, наприклад, шрами від прищів або пігментні плями,
- відлущування - полягає в застосуванні різних типів препаратів, що містять кислоти.

Середньо-глибокі пілінги - вони використовуються на рівні епідермісу і верхнього шару дерми (0,46-0,6 мм). TCA трихлороцтової кислота найбільш часто використовується для цієї процедури. Стимулює клітини шкіри виробляти більше колагену і еластину.

Поверхневі пілінги - діють тільки на верхній шар епідермісу (максимум на глибині 0,45 м). В основному це препарати для самостійного використання вдома, загальнодоступні скраби або відлущуючі пілінги.

Пілінги також можна розділити за способом дії:

механічні пілінги (фізичні) - вони полягають в механічному видаленні омертвілої шкіри, наприклад, за допомогою абразивних матеріалів. Їх можна робити вдома (цукор, солоні скраби і пілінги, що містять добре абразивні зерна або горіхова шкаралупа), а також в салоні краси (прикладом професійного механічного пілінгу є мікродермабразія). Масаж з механічним пілінгом - ідеальне поєднання, яке стимулює мікроциркуляцію, розгладжує і вирівнює поверхню шкіри.

• ензимні пілінги - вони полягають в відлущування епідермісу за допомогою рослинних ферментів, таких як папаїн (в папайї) і бромелайн (в ананасі). Акуратно розчиняють мертві клітини, не викликаючи роздратування. Особливий тип ензімного пілінгу - це пілінг гоммажа - він має густу кремоподібну консистенцію. Він працює дуже м'яко, видаляє змертвілу шкіру і відкриває пори.

Якщо у вас дуже чутлива капілярна або вугрова шкіра, найкраще використовувати делікатні ензимні пілінги, які відлущують шкіру завдяки ферментам, які розчиняють мертвий епідерміс. Краще відмовитися від механічних пілінгів, тому що в разі капілярної шкіри це може привести до розриву кровоносних судин, а люди, у яких є прищі, можуть їх тільки збільшити.

хімічні пілінги - вони полягають в відлущування епідермісу за допомогою хімічних сполук в певній концентрації. Речовини для хімічних пілінгів - це, перш за все, фруктові кислоти, такі як альфа, бета, полігідроксікіслоти (такі як гліколева кислота, молочна кислота, саліцилова кислота), трихлороцтової кислота або фенол. Ці речовини глибоко проникають в шкіру і призводять до комплексної регенерації.

Приклади відлущуючих продуктів що містять кислоти:

The Ordinary - пілінг з молочною кислотою і гіалуроновою кислотою. Цей продукт ідеально підходить для проблемної, жирної, змішаної, зрілої шкіри, пігментних плям і нерівній текстурі. Молочна кислота добре проникає в шкіру, тому що вона розчиняється в воді, долає верхній шар шкірного сала і очищає пори. Продукт найкраще використовувати 2-3 рази в тиждень на очищеній шкірі, бажано ввечері.

The Ordinary - пілінг з мигдальною кислотою і гіалуроновою кислотою. Мигдальний кислота має антибактеріальний, відлущуючий ефект і регулює секрецію шкірного сала. Пілінг повільно проникає в шкіру, будучи дуже делікатним і підходить для всіх типів шкіри, навіть для чутливої шкіри. Відлущує, освітлює і вирівнює колір обличчя. Рекомендується використовувати один раз в день, бажано ввечері. 

The Ordinary - пілінг з 7% гліколевою кислотою. Призначений для м'якого відлущування шкіри. При тривалому використанні (від 6 місяців і більше) препаратів, що містять гліколеву кислоту, шкіра регенерує і підвищує еластичність. У той же час спостерігається збільшення виробництва колагенових волокон. Цей продукт не призначений для ніжної, чутливої або алергічної шкіри. Обов'язковою умовою його використання є використання сонцезахисного крему з високим фільтром. Наносити засіб потрібно один раз в день на очищену шкіру, бажано ввечері.

The Ordinary - 10% азелаїнова кислота. Вона призначена для людей з чутливою і проблемною шкірою, з прищами, з розацеа, атопічною шкірою, псоріазем і схильної до почервоніння. Має бактеріостатичні властивості і знижує вироблення меланіну. Наносити засіб потрібно один раз в день на очищену шкіру, бажано ввечері.


Побічні ефекти хімічних пілінгів 

Ускладнення зазвичай виникають під час процедур через неправильне застосування речовини або попадання в неправильне місце (наприклад, в очі). Є також ускладнення, які абсолютно не пов'язані з процедурою пілінгу, наприклад, в результаті локальної інфекції, контактного дерматиту або неправильного догляду після хімічного пілінгу. При виборі процедури необхідно дотримуватись рекомендацій, щоб виключити такі ускладнення, як:

1. Набряк - з'являється протягом 24-72 годин після процедури, найчастіше він делікатний і є очікуваною реакцією шкіри на хімічний пілінг. Зазвичай припухлість зникає спонтанно або може бути зменшена за допомогою пакетів з льодом, а в серйозних випадках краще звернутися до лікаря.

2. Біль - зазвичай виникає під час застосування і не повинна тривати довше, ніж 8-12 годин після процедури. Вона також може бути пом'якшена пакетами з льодом.

3. Почервоніння - зустрічається досить часто, чим глибше пілінг, тим довше може зберігатися почервоніння. Якщо це відбувається протягом тривалого часу, це може бути ознакою ненормального загоєння шкіри і привести до шрамів.

4. Прищі - можуть виникнути у людей, схильних до прищів, і лікування може погіршити запалення. Часто це пов'язано з першою процедурою, тоді шкіра очищається, але кількість запалень значно збільшується.

5. Вірус простого герпесу - це вірус, що викликає герпес. Щоб запобігти цьому, використовуються пероральні препарати з ацикловіром. Необхідно повідомити людині, що виконує процедуру, коли герпес з'являється за кілька днів до процедури. Вам слід почекати, поки він не пройде.

6. Інфекції - малоймовірні, тому що кислоти надають бактерицидну дію. Щоб уникнути зараження слід дотримуватися особливої гігієни: обмежити контакт обличчя з брудними руками.

7. Пігментні плями - щоб запобігти цьому ускладненню, використовуйте сонцезахисний крем і обмежте вплив сонця на шкіру.

Догляд за обличчям після хімічного пілінгу 

Після хімічного пілінгу шкіра стає дуже чутливою, тому слід бути обережним. Основним елементом догляду є зволожуючий крем, найкраще наносити його не менше трьох разів на день на ретельно очищену шкіру обличчя. Також важливо використовувати крем з високим фільтром (не менше 30 SPF). У разі препаратів для очищення шкіри слід подбати про те, щоб вони мали низький рН. Після хімічного пілінгу не рекомендується використовувати відлущуючі креми, кислоти та косметичні засоби на основі спирту, а також забороняється піддавати шкіру обличчя впливу сонця. Шкіра після хімічного пілінгу потребує регенерації близько двох тижнів, також в цей період необхідно повністю відмовитися від макіяжу.

Хто ніколи не повинен використовувати пілінги?

На жаль, пілінги також мають свої недоліки, і не кожен може їх використовувати. Якщо у вас є які-небудь сумніви в їх використанні, варто звернутися до лікаря - дерматолога, який допоможе вам вибрати правильний догляд для вашого типу шкіри. Слід уникати хімічного пілінгу в разі вагітності, годування грудьми і аутоімунних захворювань. Не використовуйте будь-який пілінг в разі активного герпесу, численних родимок, а також під час перебування на сонці. Іноді протипоказаннями до застосування пілінгів є важкі форми вугрів (численні гнійники, гнійні кісти), які вимагають попередньої фармакологічної терапії.

Підводячи підсумок, завдяки використанню засобів для пілінгу ми позбавляємося від відмерлих клітин і вугрів, покращуємо колір обличчя і робимо шкіру гладкою і ніжною на дотик. Завдяки очищеній шкірі вбирання препаратів також збільшується.

Потрібна допомога у виборі косметичних засобів? Заповни анкету для підбору індивідуального догляду і наш косметолог з тобою зв'яжеться.
Показати більше статей Червень 2019
Цей сайт використовує cookies для надання послуг відповідно до Політики конфіденційності і використання файлів cookies . Ви можете вказати умови зберігання та доступу до cookies у вашому браузері.
Close
pixel