Керівництво по косметичним етикеткам

0 0 4 хв
Керівництво по косметичним етикеткам
Косметика
0 0 4 хв

Зміст

    На що ти зазвичай звертаєш увагу при виборі косметики? На додаток до прочитання хімічного складу косметики, також варто проаналізувати те, що ми часто ігноруємо, тобто графічні символи на етикетках. У них вказується тривалість терміну придатності, методика дослідження косметики, повідомляється про її вплив на навколишнє середовище і про сировину, що використовується для її виробництва. Звертаючи увагу не тільки на вміст етикетки, а й на символи на косметиці, ми стаємо повністю свідомими споживачами.

    Що знаходиться на етикетці продукту?

    На упаковці можна знайти кілька адрес, один з них повинен бути виділений – той, на якому зберігається документація, рецептура і результати мікробіологічних випробувань. У разі виробництва косметики за межами ЄС, також необхідно вказати країну походження.

    Це значення дається для всіх косметичних засобів в мілілітрах [мл] або грамах [г], за винятком: продуктів, які містять менше 5 грамів або 5 мілілітрів, безкоштовних зразків і одноразових упаковок. 

    У разі продуктів, дата яких коротше 30 місяців, на упаковці вказується інформація «бажано використовувати до дня / місяця / року або місяця / року». Однак для косметики з більш тривалим терміном зберігання (понад 30 місяців) використовується символ PAO (символ відкритої банки) – це час після відкриття упаковки, протягом якого продукт можна безпечно використовувати.

    Це означає, що виробник використовував дискреционную стандартну систему контролю ваги або обсягу на стадії виробництва.

    Це означає, що виробник уклав договір з організацією по утилізації і переробці відходів упаковки, який також має ліцензію на використання знака. Найчастіше цей символ неправильно пов’язаний з можливістю переробки упаковки. Виробники косметики зобов’язані переробляти упаковку або платити за продукт, якщо цього не зроблять.

    Він може бути представлений у вигляді рельєфного числа, дати або закодований штрих-кодом. Це полегшує ідентифікацію конкретної партії певного товару при розгляді скарги і використовується для відстеження процесу, в якому була зроблена конкретна партія косметики.

    Це коротка інформація, яка описує роботу продукту.

    Це список інгредієнтів, які використовуються при виробництві косметики. Інгредієнти на упаковці зазвичай пишуться англійською або латинською мовою і в зазначеному порядку: від інгредієнта, який є найбільшим, до інгредієнта з найменшою кількістю. Компоненти з концентрацією нижче 1% можуть бути замінені в будь-якому порядку після компонентів з концентрацією вище 1%. Всі компоненти, що використовуються в формі наноматеріалів, є виразами, зазначеними в списку інгредієнтів. Слово «нано» наводиться в дужках після назви інгредієнта.

    Керівництво по косметичним етикеткам

    У таблиці нижче показані інші символи і сертифікати, які ви можете знайти на косметичних продуктах:

          Керівництво по косметичним етикеткам
    СИМВОЛ «РУКА НА КНИЗІ»
     – означає, що додаткова важлива інформація розміщується на листку, стрічці або картці, прикріпленій до косметики. Символ використовується, коли на внутрішній і зовнішній упаковці недостатньо місця для розміщення всієї необхідної інформації.
           Керівництво по косметичним етикеткамСИМВОЛ «УПАКОВКА ПІДХОДИТЬ ДЛЯ УТИЛІЗАЦІЇ» – означає, що упаковка виготовлена з сировини, яку може бути перероблено.
       Керівництво по косметичним етикеткамСИМВОЛ “CЄ” – означає, що продукт відповідає стандартам Європейського Союзу. Основним критерієм присудження знака є безпека і здоров’я користувача.
          Керівництво по косметичним етикеткамСИМВОЛ «ДБАЙ ПРО ЧИСТОТУ» – означає, що коли продукт витрачено, упаковку слід утилізувати у відповідній кошику, щоб не забруднювати навколишнє середовище.
     Керівництво по косметичним етикеткамСИМВОЛ «ПРОДУКТ ЛЕГКОЗАЙМИСТИЙ» – означає, що вміст даної аерозольної упаковки є легкозаймистою і продукт повинен бути захищений від джерела запалення. Цей символ використовується головним чином для упаковки аерозольних продуктів, наприклад дезодорантів.
               Керівництво по косметичним етикеткамСИМВОЛ «МАТЕРІАЛ ЕТИКЕТКИ» – повідомляє, з якого матеріалу був виготовлений даний вид упаковки (наприклад, з алюмінію, поліетилентерефталату, поліетилену).
               Керівництво по косметичним етикеткамСИМВОЛ “UVA” – використовується тільки на упаковці сонцезахисної косметики. Продукт, позначений цим символом, відповідає рекомендаціям Європейської комісії щодо ефективності захисту від УФ-випромінювання. Коефіцієнт захисту від UVA повинен становити не менше 1/3 від значення SPF (тобто коефіцієнта захисту від UVB).

             Керівництво по косметичним етикеткам 
    СИМВОЛ «NO TESTED ON ANIMALS» – означає, що даний виробник не перевіряв косметичний засіб і його компоненти на тваринах. Застосовні правові норми повністю забороняють тестування продуктів на тваринах, тому цей знак використовується все рідше і рідше. Знак не регулюється будь-яким правовим актом і може мати різну форму.
              Керівництво по косметичним етикеткамСИМВОЛ “BDIH” – означає, що продукт відповідає критеріям BDIH за складом і виробництвом натуральної косметики. Символ BDIH присуджується за плату німецькою організацією BDIH. 
              Керівництво по косметичним етикеткамСИМВОЛ «SOIL ASSOCIATION» – означає, що косметика відповідає критеріям організації органічної косметики. Символ надається за плату британською організацією The Soil Association.    
    Керівництво по косметичним етикеткамСИМВОЛ “ECOCERT” – означає, що продукт відповідає критеріям ECOCERT за складом і виробництвом натуральної або органічної косметики. Потрібно, щоб на кожному продукті вказувалася кількість інгредієнтів природного походження і кількість інгредієнтів контрольованого органічного землеробства. Надається за плату французькою організацією ECOCERT.
            Керівництво по косметичним етикеткамСИМВОЛ “VEGAN SOCIETY” – означає, що продукти, на які поширюється цей символ, відповідають ряду стандартів, встановлених філософією веганства, тобто вони не містять інгредієнтів тваринного походження, що не тестуються на тваринах і не містять компонентів рослин, отриманих з генетично модифікованих сільськогосподарських культур (ГМО). Це стосується як самого продукту, так і інгредієнтів, які використовуються при його виробництві. Нагороджений британською організацією Vegan Society. 
              Керівництво по косметичним етикеткамСИМВОЛ “NaTRUE” – означає, що продукт відповідає критеріям NaTrue за складом і виробництвом натуральної та органічної косметики. Нагорода присуджується Міжнародною асоціацією натуральної та органічної косметики.

    Таким чином, європейське право пред’являє досить жорсткі вимоги в області безпеки косметики. Правила щодо косметики регулюються Регламентом Європейського парламенту та Ради (ЄС) № 1223/2009 від 30 листопада 2009 року. Це дозволяє забезпечити однаковий, високий рівень безпеки косметики у всіх країнах ЄС, а також вільний обмін товарами між різними країнами ЄС.

    Потрібна допомога у виборі косметичних засобів? Заповни анкету для підбору індивідуального догляду і наш косметолог з тобою зв’яжеться.

    Сподобалася стаття?

    0 0 votes
    Article Rating
    Subscribe
    Notify of
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments