Ніацинамід в косметиці – як він діє і які у нього властивості?

3 0 5 хв
Ніацинамід в косметиці – як він діє і які у нього властивості?
Компоненти для проблемної шкіри
3 0 5 хв

Зміст

    Що таке ніацинамід?

    Ніацинамід – це форма вітаміну B3, також відома як нікотинамід. Це водорозчинний вітамін, який необхідний для багатьох фізіологічних процесів в організмі, включно з метаболізмом вуглеводів, жирів і білків. Ніацинамід є популярним компонентом у косметиці завдяки його широкому спектру дії та численним корисним властивостям для шкіри. При цьому ефективний він навіть у невеликих концентраціях: не обов’язково використовувати засіб, що містить 20% ніацинаміду, ефективну дію цього інгредієнта можна побачити вже за концентрації 2%.

    Ніацинамід у косметиці – властивості компонента

    Вітамін В3 має різні властивості, а отже, власники будь-якого типу шкіри зможуть знайти в ньому щось корисне для себе:)
    Косметика з ніацинамідом має такі властивості::

    Як ніацинамід діє на шкіру

    Освітлення та запобігання пігментації

    Ніацинамід запобігає накопиченню пігменту в епідермісі, пригнічуючи транспортування меланосом від меланоцитів до кератиноцитів. Простіше кажучи, завдяки йому надлишок пігменту в нашому епідермісі буде рівномірно розподілений, не залишаючи плям на шкірі, яких ми хотіли б уникнути.

    Косметика з ніацинамідом допоможе освітлити:

    Антивіковий ефект

    Вітамін B3 є основою коферментів NADP та NADPH, що беруть участь у синтезі будівельних компонентів, важливих для функціонування шкіри. Іншими словами, це фундамент, який відповідає за еластичність і здоров’я шкіри в цілому. Крім того, ніацинамід стимулює вироблення церамідів, кількість яких з віком зменшується. Вони підтримують гідроліпідний бар’єр шкіри і, як цегла, заповнюють її дефекти.

    Крім того, ніацинамід збільшує синтез колагену, завдяки чому здатний розгладжувати дрібні зморшки та вирівнювати поверхню шкіри. Антивіковий ефект також обумовлений його антиоксидантними властивостями. Це означає, що він захищає нашу шкіру від вільних радикалів, які ускладнюють регенерацію епідермісу та знижують її пружність.

    Зволоження шкіри

    Ніацинамід покращує гідратацію та еластичність шкіри за рахунок зменшення втрати води з епідермісу. Крім того, він збільшує виробництво відповідних речовин, що також призводить до підвищення еластичності та зволоження шкіри.

    Регулювання роботи сальних залоз і протизапальний ефект

    Ніацинамід регулює роботу сальних залоз, знижує секрецію шкірного сала, а також помітно зменшує кількість запалень, акне та постакне. Він пригнічує розмноження бактерій Propionibacterium acnes, які відповідальні за утворення прищів.

    Вітамін В3 у косметиці для волосся і шкіри голови

    Чи знаєте ви, що ніацинамід корисний не тільки для шкіри обличчя, але також для шкіри голови та волосся? Він підвищує еластичність, надає блиск волоссю і покращує його структуру. Якщо ви боретеся з надмірною жирністю шкіри голови або лупою, це також ідеальний інгредієнт для вас! Має протизапальні властивості і регулює роботу сальних залоз, що запобігає зайвій жирності. Крім того, ніацинамід стимулює ріст волосся.

    Для волосся ніацинамід корисний тим, що:

    Для якої шкіри підійде косметика з ніацинамідом?

    Як я вже говорила, вітамін В3 має широкий спектр дії, тому будь-який тип шкіри зможе отримати користь від цього компонента:

    Як почати знайомство з ніацинамідом?

    На відміну від ретинолу, вам не потрібно розвивати толерантність до ніацинаміду. І все ж таки варто вводити його у свій догляд, починаючи з нижчих концентрацій, щоб зрозуміти, як шкіра на нього відреагує. Якщо ви відразу використовуєте високу концентрацію ніацинаміду, є ризик отримати подразнення.

    Косметику з ніацинамідом можна сміливо використовувати як вранці, так і ввечері, оскільки вона не робить шкіру чутливою до сонця. Також пам’ятайте, що незважаючи на комплексну дію вітаміну B3, він не завжди здатний вирішити всі проблеми шкіри. Тому варто комбінувати ніацинамід з іншими активними речовинами, які доповнять його дію. Нижче ми розповімо про них докладніше.

    З чим можна поєднувати ніацинамід?

    Ніацинамід і вітамін С

    Можна використовувати їх разом, якщо вибрати стабільну форму вітаміну С. Таким продуктом є, наприклад, сироватка Paula’s Choice.

    Ніацинамід і саліцилова кислота

    Разом вони посилюють ефект проти запалень на шкірі, жирного блиску та пігментації. Продукт із такою комбінацією ви знайдете у бренду Good Moleculas.

    Ніацинамід і ретинол

    Якщо у вас є досвід використання косметики з ретинолом, то вам напевно відомо, як він спочатку може подразнювати і сушити шкіру. Ніацинамід у такому разі протидіє зневоднюючому ефекту ретинолу та покращує толерантність шкіри до нього. Крім того, ніацинамід і ретинол також здатні збільшувати вироблення колагену та стимулювати оновлення шкіри. Засіб, в якому поєднуються ці два інгредієнти, є в асортименті Elizavecca.

    Ніацинамід і N-ацетилглюкозамін (NAG)

    Дія NAG та ніацинаміду проти пігментації відрізняється за своєю суттю, але вони доповнюють одна одну. NAG регулює вироблення меланіну (що відповідає за надмірне виробництво пігменту, яке призводить до плям на шкірі), а ніацинамід забезпечує його рівномірний розподіл по шкірі. Таку комбінацію компонентів ви можете знайти, наприклад, у пептидній сироватці Medik8.

    З чим не можна поєднувати ніацинамід?

    Ніацинамід і кислоти AHA/BHA

    Ніацинамід діє при pH 6/7, тому кислий pH нейтралізує його ефект. Ви можете використовувати ніацинамід вранці, а кислоти – ввечері.

    Ніацинамід та аскорбінова кислота (вітамін С)

    Ніацинамід не рекомендується використовувати разом з вітаміном С у чистому вигляді (аскорбінова кислота), тому що вони працюють при різному pH. Їх поєднання нейтралізує дію один одного, а також може утворювати нікотинову кислоту, яка подразнює шкіру.

    Часті запитання про ніацинамід

    Чи викликає ніацинамід подразнення?

    Багато хто обирає почати свої стосунки з ніацинамідом відразу з високої концентрації і починає використовувати його щоранку і вечір. Через кілька днів цілком передбачувано може виникнути подразнення або інші реакції шкіри. Звичайно, як і будь-який інший активний інгредієнт, ніацинамід може просто так не підходити тій чи іншій шкірі. Як би там не було, вводити ніацинамід у свій догляд слід з нижчої концентрації у засобі за вашим типом шкіри. Або можна використовувати його точково на запалення. Цілком достатньо мати один продукт з ніацинамідом у своєму догляді, тому що більше – не завжди краще. 😉

    Чи можна використовувати ніацинамід влітку?

    Так! Ніацинамід не має фотосенсибілізуючої дії, тобто не підвищує сприйнятливість шкіри до сонця.

    Чи безпечний ніацинамід для вагітних?

    Так! Його навіть рекомендують вагітним жінкам, оскільки він знижує ризик гормональної пігментації.

    Як використовувати порошок ніацинаміду від The Ordinary?

    Відміряйте 1/4 чайної ложки продукту (близько 0,05 г), додайте невелику кількість засобу на водній основі (близько 4 крапель) і перемішайте, потім нанесіть на очищену та тонізовану шкіру обличчя, шиї та зони декольте. Використовуйте по необхідності. Пам’ятайте, що не варто перевищувати рекомендовану дозу, так ви уникнете подразнення шкіри. Не комбінувати з продуктами pH нижче 5 і вище 7.

    Топ-5 косметичних засобів з ніацинамідом

    The Ordinary - Niacinamide 10% + Zinc 1% - Сироватка з вітаміном В3 і цинком

    The Ordinary – Niacinamide 10% + Zinc 1% – Сироватка з вітаміном В3 і цинком

    Це бестселер The Ordinary! Багато хто напевно знає ніацинамід саме завдяки цьому продукту. Він чудово працює на жирній і схильній до акне шкірі, тому що в поєднанні з цинком заспокоює запалення і регулює вироблення шкірного сала. Однак на цьому його переваги не закінчуються. Засіб можна використовувати точково на висипання, щоб прискорити процес загоєння.

    Консистенція: молочна, напівпрозора, гелево-водяниста.
    Фініш: трохи липкий, сатиновий.
    Запах: ледь помітний, трохи кислий.

    Purito - Galacto Niacin 97 Power Essence - Живильна есенція на основі ніацинаміду

    Purito – Galacto Niacin 97 Power Essence – Живильна есенція на основі ніацинаміду

    Це легка, водяниста есенція має себорегулюючий ефект і залишає після себе ефект здорового сяяння шкіри. Після цього засобу шкіра стає м’якою, а запалення проходять завдяки наявності у складі дріжджового фільтрату Galactomyces, багатого на вітаміни і мінерали. Підійде людям із нормальною, комбінованою, жирною шкірою, а також зі схильністю до пігментації.

    Консистенція: прозора, рідка.
    Фініш: матово-сатиновий.
    Запах: без запаху.

    SkinTra - Reviver - Багатофункціональна сироватка для всіх типів шкіри

    SkinTra – Reviver – Багатофункціональна сироватка для всіх типів шкіри

    Легка, рідка відновлююча сироватка із сильною антиоксидантною дією підійде для всіх типів шкіри. У цьому продукті ніацинамід діє як антиоксидант та допомагає зменшити пігментацію. Це ідеальний продукт для тих, хто любить ферменти у косметиці. До речі, ви ж в курсі, що SkinTra – це розробка Cosibella? 😉

    Консистенція: прозора, рідка.
    Фініш: трохи липкий, матовий.
    Запах: ніжний, майже непомітний.

    Paula's Choice - 10% Niacinamide Booster - Сироватка з 10% ніацинамідом

    Paula’s Choice – 10% Niacinamide Booster – Сироватка з 10% ніацинамідом

    Сироватка з 10% ніацинамідом. Вітамін В3 (ніацинамід) зменшує видимість збільшених пір, покращує зволоження шкіри та запобігає появі пігментних плям. Сироватка збагачена антиоксидантами, такими як вітамін С, карнозин, геністеїн та коензим Q10, які уповільнюють процес старіння шкіри та підтримують процеси регенерації.

    Консистенція: легка, рідка.
    Фініш: сатиновий.
    Аромат: нейтральний.

    BasicLab - Сироватка проти недосконалостей шкіри з ніацинамідом 10%

    BasicLab – Сироватка проти недосконалостей шкіри з ніацинамідом 10%

    Це продукт для тих, хто вже добре знайомий з ніацинамідом. Містить інноваційний комплекс пептидів SYN®-TACKS, що підвищують пружність та еластичність шкіри, тому ідеально підходить для зрілої шкіри, шкіри з розширеними порами, а також для боротьби з першими ознаками старіння. Має легку гелеподібну консистенцію.

    Консистенція: прозора, легка, гелеподібна.
    Фініш: трохи липкий, сатиновий.
    Запах: без запаху.

    Як бачите, ніацинамід дійсно має різноспрямовану дію. Ви можете підібрати продукт з вітаміном В3 відповідно до індивідуальних потреб вашої шкіри. Якщо у вас залишилися питання або ви не впевнені, який вибрати продукт, скористайтеся консультацією нашого косметолога. Ви можете зв’язатися з нами та через FacebookInstagram або зателефонувавши за номером: +380914818860.

    Сподобалася стаття?

    3
    0 0 votes
    Article Rating
    Subscribe
    Notify of
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments