У якому порядку наносити засоби для догляду за шкірою?

4 0 4 хв
У якому порядку наносити засоби для догляду за шкірою?
Поради косметолога
4 0 4 хв

Зміст

  Нерідко ми отримуємо запитання: «Чи слід наносити крем після цього засобу?», «Спочатку наносити сироватку або ампулу?» або «Чи можна цей засіб використовувати в якості останнього етапу в догляді за шкірою?». В цьому тексті ми хотіли б відповісти на запитання і розповісти, в якому порядку використовувати косметичні засоби, аби їх дія була найбільш ефективною.

  Косметичні форми та компоненти в їх основі:

  У якому порядку наносити засоби для догляду за шкірою?

  У якому порядку наносити засоби для догляду за шкірою?

  У якому порядку наносити засоби для догляду за шкірою?

  Звичайно, існує набагато більше косметичних форм, однак даний блог присвячений найбільш важливому поділу і розмежуванню водної основи від емульсій.

  Отже, почнемо з самого початку. Перший етап, до якого слід приступити – це ретельно очистити шкіру. Якщо на шкірі є макіяж, потрібно видалити його за допомогою гідрофільної олії/бальзаму:

  Очі і губи слід додатково очищати міцелярною водою:

  Далі – очищення шкіри обличчя ніжним засобом на водній основі, наприклад, гелем або пінкою Iossi – Рисова пінка для вмивання обличчя. Якщо на шкірі не присутні декоративні косметичні засоби, можна виключити етап демакіяжу.

  Якщо ви використовуєте пілінг в цей день, це відповідний момент. Його форма менш важлива, будь то механічний пілінг (наприклад, Iossi – Вугілля – Очищаюча паста для обличчя) або ж ферментний пілінг (наприклад, Asoa – Peeling Enzymatyczny Ananas – Żurawina – Ензимний пілінг з ананасом і журавлиною или Sensum Mare – Algopure Ніжний ферментний пілінг). Нанести його відповідно до інструкції на упаковці і змити водою.

  На цьому етапі, якщо у вас заплановано використання незмивної маски, можна приступити до її використання. Це може бути, наприклад, глина Nature Queen – Зелена глина або експрес-маска типу Alkemie – Microbiome Rapid Relief – 10-хвилинна рятувальна маска, або Evolve Organic Beauty – Bio-Retinol Gold Mask – Маска для обличчя з біо-ретинолом.

  Після використання пілінгу шкіра буде набагато краще вбирати компоненти маски. По закінченні часу, зазначеного на упаковці, змити маску водою. Наступним кроком після усіх засобів, що змиваються, будуть незмивні засоби.

  Чи необхідно використовувати тонік?

  Ні. Чи є це додатковим засобом по догляду за шкірою, який може принести безліч користі? Так.
  Тонік прискорює процес відновлення pH шкіри, який є основою її здорового функціонування. Він також часто містить безліч активних речовин, таких як екстракти і вітаміни.

  При використанні м’яких очищувальних засобів pH шкіри не буде сильно змінений (як, наприклад, при очищенні шкіри обличчя милом або гелем на основі SLS/SLES). Теоретично, відмова від використання тоніка не погіршить стан шкіри. Однак його використання може принести багато користі. Навіть простий гідролат (наприклад, Creamy – Гідролат гамамелісу або Asoa – Hydrolat z róży – Гідролат троянди) може надавати заспокійливу дію завдяки вмісту глюконолактону і натуральних компонентів. Більш насичені тоніки, що збагачені вітамінами (iUNIK – Vitamin Hyaluronic Acid Vitalizing Toner – Зволожуючий тонік для обличчя), можуть поліпшити стан шкіри. Крім того, такі засоби освіжають і надають розслаблюючу дію.

  А якщо тонік являє собою кератолітичний засіб з високим вмістом кислот? Слід пам’ятати, що такі засоби не використовуються в якості звичайного тоніка. Їх використовують для відлущування ороговілих клітин епідермісу. Не рекомендується використовувати тонік з кислотами щодня, а також в ранковий час. У день використання такого засобу, можна відмовитися від звичайного тоніка. До використання пілінгу слід підходити з обережністю, щоб не викликати подразнення.

  При використанні сироватки з кислотами (наприклад, LiqPharm – LIQ CG Serum Night 7% Glycolic PEEL – Розгладжуюча нічна сироватка з 7% гліколевою кислотою), слід її наносити на тонізовану суху шкіру (краще всього видалити надлишки тоніка одноразовою серветкою). Чому на тонізовану шкіру? Тому що кислота почне діяти швидше, якщо шкіра підготовлена і з правильним pH. У разі сироватки і тоніка з кислотами, рекомендуємо почекати хвилин 15 і нанести тільки крем, щоб не дратувати шкіру додатковими активними компонентами. Якщо в цей день ви не використовуєте засоби з кислотами, можна приступити до нанесення есенцій, ампул і сироваток.

  Принцип простий – порядок використання засобів визначається вмістом в них води.

  Використання незмивних косметичних засобів починається від найлегшого до найщільнішого по текстурі (невеликий виняток – крем SPF – він завжди в кінці в якості захисного шару). Ось чому в першу чергу використовується тонік, оскільки зазвичай в його основі вода/гідролат. Другий етап – есенція. Вона має більш багатий склад, на відміну від тоніка, потім ампули і гелевидні сироватки.  Однак форми косметичних засобів можуть відрізнятися від зазначених в назві, тому рекомендується самостійно оцінювати, коли наносити певний засіб. Також слід звертати увагу на вміст гіалуронової кислоти, інших загусників і хумекантів, що зв’язують воду. Отже, спочатку рекомендуємо використовувати засоби з найбільшою кількістю води в складі і з найменшою кількістю гіалуронової кислоти. Наприклад, спочатку використовувати Purito – Galacto Niacin 97 Power Essence – Поживна есенція на основі ніацину, а потім MyCeutic – TRIPLEX Hyaluronic Acid 3% – Інтенсивно зволожуюча сироватка з 3% гіалуронової кислоти – 30ml.

  Чому саме в такому порядку? Оскільки гігроскопічні речовини, нанесені на суху шкіру, пов’язують молекули води нашого епідермісу, в результаті вони надають ефект зневоднення. Якщо ж на тонізовану шкіру нанести есенцію, а потім цю сироватку, гіалуронова кислота буде підтримувати гідратацію в верхніх шарах епідермісу, додатково зволожуючи його.

  Однак навіть якщо до цього моменту нанесення засобів було згідно із запропонованою схемою, шкіра все одно може бути знезводненою. Чому? Тому що вода на поверхні досить швидко випаровується. Використання так званого «компресу» зі зволожуючих сироваток, гіалуронової кислоти, пантенолу і гліцерину робить епідерміс більш зволоженим. Це явище обумовлено бажанням вирівняти концентрації в нашому організмі. Так званий градієнт концентрації води.

  Глибокі шари шкіри сильно гідратовані, і все менше і менше води залишається ближче до поверхні. Градієнт концентрації необхідний для правильного регулювання життєвого циклу корнеоцитів (плоскі лусочки, що утворюють роговий шар шкіри) і їх перетворення в кератиноцити (основні клітини епідермісу).

  Тому, якщо на поверхні шкіри з’являється вологий, «компрес», що зв’язує воду, поверхневі шари епідермісу стають більш зволоженими, ніж зазвичай. Однак гіалуронова кислота та інші зволожуючі компоненти швидко випаровуються з поверхні нашої шкіри, і вода, яка міститься в засобах, також випарується з неї. І разом з цим вода, яку наша шкіра направляє на поверхневі шари епідермісу, випарується, бажаючи вирівняти концентрації. На жаль, вода не може повернутися назад, шлях тільки на поверхню. У якому порядку наносити засоби для догляду за шкірою?

  У якому порядку наносити засоби для догляду за шкірою?

  Ось тут і знадобляться емульсії. Щоб вода не випарувалася, необхідно перекрити цей водний «компрес» попередніх засобів непроникною для нього речовиною – олією. Вона може бути у вигляді чистої емульсії, тобто крему або олії.

  Яку емульсію вибрати?

  Відносно емульсій, принцип використання такий само, як і раніше описаний, але важлива в них кількість вмісту олії. Чим більше олії в емульсії, тим пізніше ми її використовуємо. Наприклад, спочатку ми використовуємо легку емульсійну сироватку Basiclab – Сироватка з 15% Трегалозою, 10% Пептидом і Гіалуроновою Кислотою, потім класичний крем Iossi – Awokado & Jojoba – Зволожуючий крем NAFFI і, нарешті, олія.

  Чисті олії ми, як правило, використовуємо в останню чергу, але є кілька винятків. Винятком є сквалан, компонент, що дуже швидко всмоктується, він суттєво впливає на проникнення активних компонентів з інших косметичних засобів (Mohani – Skwalan – Скваланова Олія 100%), і його варто використовувати навіть перед нанесення крему.

  Існують також масляні сироватки, в основі яких найчастіше містяться багаті олії, які виступають в якості активних компонентів. Один з таких засобів – Iossi – Сироватка для проблемної шкіри – Деревій & Таману. Подібні засоби також слід використовувати перед кремом, щоб не обмежувати їх ефективність.

  В якості оклюзійної олії рекомендуємо використовувати чисті 100% олії (наприклад, Nature Queen – Олія насіння шипшини). Також можна, наприклад, змішати олію з вашим улюбленим кремом, а не наносити їх окремо, щоб надати емульсії більш поживні і оклюзійні властивості.

  Це все основні принципи, яких слід дотримуватися при визначенні порядку використання засобів у догляді за шкірою. Сподіваємося, ви дізналися щось нове і корисне. Якщо у вас є запитання, пишіть на нашу електронну пошту.

  Якщо вас цікавить тема сквалану і гідроліпідного бар’єру, рекомендуємо прочитати наш блог про це. Потрібна допомога у виборі косметичних засобів? Заповни анкету для підбору індивідуального догляду  і наш косметолог з тобою зв’яжеться.

  Сподобалася стаття?

  4
  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments