Двоетапне очищення обличчя: твій шлях до здорової та сяючої шкіри

Цей текст можна прочитати за 6 хвилин
Двухэтапное очищение лица

Згадай момент, коли ввечері ти стоїш перед дзеркалом і розглядаєш свою шкіру. На ній лежить вантаж минулого дня — забруднення, макіяж, залишки сонцезахисного крему, себум, піт. Напевно протягом дня ти розмовляла телефоном, неусвідомлено або спеціально торкалася обличчя руками - все це дуже легкий шлях для потрапляння небажаних мікробів на шкіру. У такому разі, як же ретельно очистити обличчя? У цій статті я познайомлю тебе з двоетапним очищенням. Розповім, чому варто використовувати цей метод і яких результатів очікувати. :)

Що таке двоетапне очищення обличчя?

Почнімо з самого початку. Чи знаєш ти, що шкіра — це найбільший орган людського тіла? Крім того, вона виконує низку функцій, необхідних для нашої життєдіяльності. І якщо вже вона така необхідна і корисна, чому б не надати їй відповідну послугу і не побалувати її трохи? :) Основою догляду за шкірою є розуміння її стану, а також очищення, зволоження, захист, регенерація, відлущування і задоволення її потреб за допомогою різних активних інгредієнтів. У цій статті я зупинюся саме на очищенні - точніше, на найефективнішій його формі, що складається з двох етапів.

Перший етап = продукти на масляній основі

Другий етап = продукти на водній основі

На першому етапі ми розчиняємо залишки макіяжу, сонцезахисного крему та інших забруднень за допомогою продуктів на масляній основі — гідрофільної олії або бальзаму. Якщо тобі не подобаються продукти з олійною текстурою, то можна замінити їх міцелярною водою. Міцели, що містяться в ній, також добре "очищають" залишки косметики, бруд і себум.

Другий етап — ретельне очищення і вмивання шкіри, для чого ти можеш скористатися гелем, пінкою або емульсією — залежно від твоїх уподобань. :) Далі в цій статті я покажу продукти, на які варто звернути увагу.

Чому важливо очищувати шкіру в два етапи?

Ретельно очищена шкіра відповідає взаємністю, і ти швидко помітиш дуже сприятливі зміни в її стані. Завдяки правильному очищенню, вона отримує живлення, стає м'якою, а активні інгредієнти легше засвоюються. Я помітила, що завдяки двоетапному очищенню моя шкіра має більш здоровий вигляд — у всіх сенсах цього слова. :)

Якщо ти борешся із забитими порами, обов'язково випробуй цей метод. Часто ми звинувачуємо продукт у тому, що він забиває пори, і в результаті він потрапляє в чорний список. Але найчастіше справа саме в поганому очищенні. Частина косметики може залишатися на шкірі, а це, своєю чергою, сприяє утворенню комедонів і акне.

Хорошим прикладом є очищення шкіри від сонцезахисного крему. Підібрати відповідний сонцезахисний крем може бути непростим завданням, при цьому часто існує думка, що той чи інший продукт забиває пори. Звичайно, може бути індивідуальна реакція на продукт. Але будь-який сонцезахисний крем, недостатньо очищений і залишений на шкірі, призведе до виникнення цієї проблеми. Тому важливо використовувати двоетапне очищення, оскільки продукти на олійній основі здатні розчинити навіть найщільніший сонцезахисний крем, а гель або пінка для вмивання подарують відчуття свіжості та чистоти.

Не менш важливим є і всім відоме правило - змивати макіяж на ніч. Я не можу собі уявити, що ляжу спати в макіяжі, незалежно від ступеня моєї втоми. :) Тому щоразу, коли ти наносиш макіяж, не забувай його видаляти.

Коли застосовувати двоетапне очищення шкіри?

Чи варто очищати шкіру вранці у два етапи? Якщо ти відчуваєш у цьому необхідність, то протипоказань немає. :) З іншого боку, після сну твоє обличчя не таке забруднене, як після робочого дня, тому сміливо можеш вмиватися тільки гелем або пінкою, які відмінно впораються з очищенням обличчя. У своїй ранковій процедурі догляду за шкірою я використовую пінку, яка в дуеті з тонером дає мені дуже комфортне відчуття свіжості.

Очищення проблемної шкіри обличчя

А як щодо проблемної шкіри? Чи підійде олія для очищення шкіри, схильної до акне? Як володарка жирної і схильної до недосконалостей шкіри, можу тебе запевнити, що я вже не уявляю свою вечірню рутину без двоетапного очищення обличчя. Я розумію, звідки беруться побоювання, але постараюся їх розвіяти. За весь час я жодного разу не помітила погіршення стану шкіри обличчя, зовсім навпаки - тільки поліпшення. Якби мені потрібно було описати дуже простими словами, що відчуває моя шкіра після такого очищення, я б сказала, що вона нарешті може дихати. :)

Чи знаєш ти, що жир розчиняє жир? Себум - це ліпідна суміш, тому перший етап очищення чудово з ним справляється. Крім того, олія, яку ти втираєш у шкіру, щоб розчинити забруднення, не залишиться на ній надовго, на наступному етапі ти змиєш її гелем або пінкою. Варто розуміти, що на недостатньо очищеній шкірі ймовірність появи недосконалостей вища, ніж на ретельно очищеній. :) Ти все ще сумніваєшся?

Двоетапне очищення шкіри обличчя - крок за кроком

Зараз я проведу тебе через весь двоетапний процес очищення і поділюся продуктами, які я протестувала і можу з чистою совістю рекомендувати! :)

Крок 1: Демакіяж

Засіб для демакіяжу відкриває процес очищення обличчя. Почни з найбільш непіддатливих для очищення ділянок, тобто з очей і губ. Нехай засіб розчинить туш і губну помаду. Потім переходь до решти частин обличчя і приділи час тому, щоб ретельно змити тональний крем і залишки декоративної косметики.

Міцелярна вода

Міцелярна вода призначена для тих, хто не любить жирні формули і кого турбує "туман на очах". Важливий момент - його не можна залишати на шкірі, його потрібно обов'язково змивати. :) Хоча я використовую засоби на олійній основі на першому етапі очищення, іноді я роблю попереднє зняття макіяжу за допомогою міцелярного засобу. Особливо це стосується області навколо очей, коли я використовую водостійку туш.

Dermedic - Міцелярна вода - Hydrain 3 Hialuro - Micellar Water H2O
Dermedic - Міцелярна вода - Hydrain 3 Hialuro - Micellar Water H2O

Якщо ти шукаєш міцелярну воду, яка ефективно видалить макіяж, не викликаючи при цьому подразнення, то цей продукт для тебе. До його складу входять гіалуронат натрію і сечовина, які відомі своїми зволожувальними властивостями, а молочна кислота надає шкірі м'якість і гладкість. Ба більше, ця міцелярна вода дбайливо ставиться до очей. Тому з її допомогою можна без побоювань змивати макіяж з повік. Я рекомендую цей продукт тим, у кого чутлива шкіра і хто шукає ефективний, але м'який міцелярний лосьйон для своєї шкіри.

Гідрофільна олія для зняття макіяжу

Олії дуже приємно обволікають шкіру і розчиняють забруднення та макіяж. Також можна поєднати процес очищення і самомасажу. Головне — обов'язково змивати олію.

BIOUP - Гидрофильное очищающее масло для лица
BIOUP - Гідрофільна олія для очищення обличчя

Цей продукт - справжня революція в щоденному догляді за шкірою. Створений на основі олії абрикосових і виноградних кісточок, а також сквалану, він поєднує в собі корисні властивості олій і простоту процесу змивання. Олія ефективно розчиняє макіяж, дбайливо ставиться до шкіри і не залишає жирної плівки. Крім того, легкий цитрусовий аромат додає комфорту під час використання. На мій погляд, засіб сподобається власникам будь-якого типу шкіри. Це справжній must-have для любителів комплексного догляду за шкірою.

Гідрофільний бальзам для демакіяжу

Бальзам — це тверді продукти, які перетворюються на рідку олію під впливом тепла руки.

Natural Secrets - Мицеллярный бальзам для снятия макияжа
Natural Secrets - Міцелярний бальзам для зняття макіяжу

Один із моїх улюблених засобів. У складі присутня суміш олій та масел. Має ніжний, свіжий аромат і текстуру, що нагадує щербет. Прекрасно розчиняє навіть найважчий макіяж і водостійку косметику. Завдяки емульгатору легко змивається водою. Засіб дуже ефективний, невеликої кількості достатньо для очищення всього обличчя. Після використання шкіра стає гладкою і зволоженою, але без відчуття жирності.

Bandi - Anti Irritate - Emollient Cleansing Butter - Смягчающее очищающее масло 2в1
Bandi - Anti Irritate - Emollient Cleansing Butter - Пом'якшувальна очищувальна олія 2в1

Цей продукт має кремоподібну текстуру і поєднує в собі два етапи очищення, не тільки ефективно видаляючи забруднення і макіяж, а й забезпечуючи шкірі зволоження, м'якість і комфорт. Бальзам оптимальний для чутливої та атопічної шкіри, а також у період після дерматологічних процедур. Але будь впевнена, він підходить для будь-якого типу шкіри. Ти можеш використовувати його як вранці, так і ввечері.

Heimish - All Clean Balm - Бальзам для снятия макияжа
Heimish - All Clean Balm - Бальзам для зняття макіяжу

Бальзам із густою, щільною консистенцією. Має освіжаючий, але ненав'язливий аромат. Порівняно з іншими лосьйонами він густіший, але легко розподіляється по шкірі і гладко ковзає по ній. Я думаю, що він підійде для всіх типів шкіри, завдяки тому, що він досить м'яко, але ефективно очищає шкіру від макіяжу і забруднень.

Крок 2: Умивання

Після першого кроку, тобто видалення макіяжу, настав час як слід очистити обличчя. Саме по собі видалення макіяжу очищає шкіру поверхнево, тому її необхідно ретельно вмити, щоб на ній не залишилося забруднень, які можуть призвести до появи чорних цяток і комедонів.

Пінки для вмивання

Якщо любиш легкі текстури, пінка для вмивання - ідеальний вибір для тебе. Це повітряні, як хмаринка, але дуже ефективні помічники в очищенні шкіри :)

Alkemie - Foa-m My God! - Нежная пенка для очищения кожи лица
Alkemie - Foa-m My God! - Ніжна пінка для очищення шкіри обличчя

Ця пінка має свіжий і приємний аромат, який нагадує зелений чай. Вона має досить густу формулу і дуже ефективна. Засіб очищає, не порушує гідроліпідний бар'єр шкіри і не сушить її. Мені також дуже подобається використовувати цю пінку вранці як ранковий освіжаючий засіб :)

Гелі для вмивання

Гель - це очищувальний засіб, які чудово справляються із забрудненнями та залишками макіяжу і готують шкіру до подальшого догляду.

Alkemie - Holly Harmony - Пробиотический гель для очищения лица и тела
Alkemie - Holly Harmony - Пробіотичний гель для очищення обличчя і тіла

Ніжна желеподібна формула цього гелю, насичена комплексом рослинних екстрактів, чинить заспокійливу, протиалергенну дію і зміцнює гідроліпідний бар'єр шкіри. До складу входять такі потужні компоненти, як екстракт ягід тасманського перцю та центелли азіатської, що знімають подразнення та мають протизапальну дію. А завдяки пребіотикам і пробіотикам гель піклується про баланс мікрофлори шкіри. Крім того, він ефективний, добре піниться і не пересушує шкіру.

Geek & Gorgeous - Jelly Joker - Нежный гель-желе для очищения кожи
Geek & Gorgeous - Jelly Joker - Ніжний гель-желе для очищення шкіри

Я була дуже здивована цим продуктом! У нього густа консистенція, яка зовсім не піниться під час нанесення на вологу шкіру. Його формула гладка і навіть трохи слизька, без будь-яких ароматів. За відчуттями під час нанесення я б порівняла його з силіконовими базами. Термін "желе" дуже точно описує його текстуру. Засіб очищає шкіру, робить її гладкою і зволоженою, без відчуття стягнутості. Він підходить як другий етап очищення або як самостійний гель у ранковому догляді.

Емульсії для вмивання обличчя

Емульсія - це засіб із формулою, що нагадує молочний гель. Вони дуже м'яко впливають на шкіру і часто рекомендуються для чутливої та сухої шкіри.

The Ordinary - Squalane Cleanser - Очищающая и увлажняющая эмульсия со скваланом
The Ordinary - Squalane Cleanser - Очищувальна та зволожувальна емульсія зі скваланом

Емульсія без запаху зі скваланом, підходить для всіх типів шкіри. Вона добре очищає шкіру й ідеально підходить для завершення двоетапного ритуалу. Мені вона подобається за зволоження, яке відчувається після її використання.

Як бачиш, двоетапне очищення має свої переваги, і на ринку можна знайти безліч продуктів, які додадуть різноманітності у твій ритуал догляду за шкірою. Сподіваюся, моя стаття переконала тебе в необхідності цього методу очищення обличчя.

Потрібна допомога у виборі косметики та побудові схеми догляду за шкірою? Заповни анкету для підбору догляду, і наш косметолог складе індивідуальну схему догляду за твоєю шкірою з урахуванням її потреб.

Ви також можете написати нам у Facebook та Instagram або зателефонувати за номером: +380914818860.

Natalia Kątniewska
Косметолог
pixel