Алергічний тест – інструкція

19 0 3 хв
Алергічний тест – інструкція
Догляд за обличчям
19 0 3 хв

Зміст

  Обираючи декоративну чи доглядову косметику ми завжди звертаємо увагу на її призначення, формулу та ефективність. Однак більшість з нас забуває про те, що навіть найдієвіший  та найдбайливіший продукт може викликати алергічну реакцію та нашкодити нашій шкірі. Зробивши алергічний тест перед використанням косметичного продукту у щоденному догляді ти захищаєш себе від можливих неприємностей та побічної реакції свого організму.  

  Навіщо робити тест на алергію?

  Хоч це й надзвичайно важливо, на жаль, лише невеликий відсоток людей робить його, перш ніж почати користуватись тим чи іншим засобом. Чому? Зазвичай тому, що ми настільки захоплені новим продуктом, що не можемо дочекатися, аби скоріш нанести його, і не маємо часу на проведення тесту на алергію. Але навіщо так поспішати?😉 Запевняю тебе,  що варто приділити цьому трохи часу. Чи траплялось так, що ти наносиш сироватку на все обличчя, а через деякий час воно червоніє? Якщо так, то, скоріш за все, інформація на упаковці виробника залишилася без твоєї уваги. То які ж переваги алергічного тесту?

  Тест на чутливість дозволить тобі уникнути потенційної алергічної реакції на тілі, яка може бути наслідком дії косметичного компонента. Хоча ймовірність цього невелика, але, на жаль, вона існує, тому краще зайвий раз переконатися, що продукт є безпечним для твоєї шкіри.

  Що означає алергія на косметику?

  Важливо зазначити, що всі косметичні засоби перед тим, як потрапити на ринок, проходять дерматологічне тестування, що мінімізує ризик виникнення алергічної реакції. Тоді чому ж ми думаємо, що у нас може виникнути алергія на косметику? Проблема може бути в номенклатурі.

  Подразнення чи алергія?

  Саме у цьому й криється проблема. Більшість з нас насправді не знає різниці між подразненням та алергією. Як наслідок, будь-яку побічну реакцію на шкірі ми називаємо алергією. Це, в свою чергу, призводить до негативних відгуків і до того, що люди не рекомендують ці продукти своєму оточенню. Тому іноді варто довірити догляд за твоєю шкірою кваліфікованим фахівцям та скористатися косметологічною консультацією, що безумовно знизить ризик вибору невідповідного для тебе продукту.

  Алергія

  Іншими словами, це запальне захворювання шкіри, яке виникає, коли ми перевищуємо поріг толерантності до певного компонента та вступаємо з ним у безпосередній контакт. Це активує нашу імунну систему та викликає алергію. Алергія найкраще визначається за допомогою  прик-тестів.

  Типові ознаки алергії:

  Симптоми часто поширюються за межами ділянки, на яку було нанесено продукт. До того ж алергія може проявитися з великою затримкою, навіть через 4 дні, а іноді й після наступного використання продукту. Пам’ятай, що алергія може виникнути в будь-який момент навіть на засоби, якими ти користуєшся протягом багатьох років. Це відбувається тому, що наша імунна система не є бездоганною та помилково сприймає компоненти, що містяться в косметиці, як патогени, викликаючи таким чином відповідну реакцію, наприклад, свербіж або почервоніння шкіри.

  Прик-тести проводиться для кожного косметичного засобу перед тим, як він потрапляє на ринок. Якщо мова йде про продукти, призначені для дітей або дорослих з алергічною шкірою, тоді проводяться додаткові дерматологічні тести h-RIPT (Human Repeated Insult Patch Test), аби визначити, чи викликає тестований продукт контактну алергію у результаті багаторазового нанесення на шкіру.

  Подразнення

  Або ж  контактний дерматит. На відміну від алергії, він не повністю пов’язаний з імунною системою. Подразнення виникає тоді, коли певна речовина подразнює нашу шкіру, пошкоджує клітини епідермісу та блокує їхню функцію. Це також часто спричиняє порушення гідроліпідного балансу. Щобільше, подразнення шкіри з’являється набагато швидше, ніж алергія. Достатньо лише кілька годин, щоб помітити негативний вплив того чи іншого продукту.

  Типові ознаки подразнення:

  Симптоми з’являються лише на ділянці, де було нанесено препарат. Вони не поширюються та часто виникають після першого контакту з речовиною.

  Після дії яких компонентів може з’явитися подразнення?

  Насправді, немає жодного компоненту, який би вважався безпечним абсолютно для кожної людини. Адже інколи реакція шкіри може бути дуже непередбаченою і, здавалось би, продукти які ти використовуєш довгий час, раптом викликають подразнення та неприємні відчуття.

  До косметичних складників, які потенційно найчастіше можуть викликати алергічну реакцію, відносяться:

  І багато інших …

  Важливо також зазначити, що жоден з перерахованих вище компонентів не є поганим! Просто вони можуть підходити не всім, тому так важливо знати, яка у тебе шкіра та яких складників слід уникати. Найголовніше — стежити за своєю шкірою. Дехто користується продуктами з ефірними оліями та любить їх, адже вони регулюють виділення шкірного жиру і мають антибактеріальний ефект. А іншим вони можуть не підійти. І це теж абсолютно нормально! Те  саме стосується й продуктів з SLS/SLES.😉

  Як зробити тест на алергію?

  Усі косметичні засоби діляться на два типи: косметичні продукти, котрі не змиваються та засоби, що змиваються.  До незмивних продуктів відносяться тоніки, есенції, сироватки, креми, кислоти, ретиноїди, пептиди, SPF, засоби з фільтрами, ополіскувачі для волосся та інші. Другий тип  — це гелі, пінки та очищувальні олії, шампуні, кондиціонери, засоби для укладки волосся, скраби для змивання, в тому числі кислотні скраби, засоби для зняття макіяжу, шампуні, тобто косметичні продукти, які потребують додаткового змивання через короткий проміжок часу.

  В обох випадках процедура проведення тесту на алергію буде виглядати однаково: слід нанести невелику кількість засобу на чисту ділянку шкіри на верхній частині передпліччя та спині. Також  домашні тести на чутливість часто  проводять за вухом, злегка зачепивши ділянку щелепи, для того аби отримати більш достовірний результат від косметики, що використовується в зоні обличчя. Шкіра на цій ділянці повинна залишатися сухою. Через 24 години необхідно помити ділянку шкіри, на якій проводився тест. Після чого варто поспостерігати за шкірою 48-72 години.

  У випадку появи почервоніння, печіння, свербежу чи подразнення у будь-який момент під час тестування, не варто використовувати продукт.

  Пам’ятай, що тест призначений лише для визначення початкових реакцій шкіри на продукти та не гарантує аналогічних результатів при нанесенні на інші ділянки тіла (включаючи обличчя) або після тривалого використання. Це пов’язано з тим, що на результат тесту може вплинути багато факторів, таких як нещодавні захворювання, прийом ліків, вплив сонячних променів  та фізичні навантаження. Тест на алергію не враховує неправильний вибір продукту для твого типу шкіри та не повинен використовуватися для діагностики гіперчутливості шкіри чи алергії. Якщо ти маєш сумніви щодо використання нового продукту у твоєму щоденному догляді за шкірою, рекомендую звернутися за професійною порадою до наших косметологів використовуючи косметологічну форму. Ти також можеш написати нам у Facebook (cosibella.com.ua) чи Instagram (cosibella_com_ua), або ж зателефонувати за номером +380914818860 чи поставити своє запитання у формі листа, написавши на  електронну пошту.

  Сподобалася стаття?

  19
  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments