Тонік або гідролат? Що краще?

0 0 4 хв
Тонік або гідролат? Що краще?
Поради косметолога
0 0 4 хв

Зміст

  Теорія

  Для початку трохи теорії: що таке гідролат? Це квіткова або рослинна вода, яку отримують в процесі парової дистиляції ефірних олій. Раніше цю воду вважали технологічними відходами, але пізніше було виявлено, що гідролат містить близько 1-2% ефірної олії і може застосовуватися в догляді за шкірою. Він може служити як готовий косметичний засіб або ж як косметичний напівфабрикат

  Виникає питання, а що ж таке тонік? Тонік – це готовий косметичний засіб на основі води або гідролатів з додаванням активних компонентів, таких як пантенолкислоти і тд. Основне завдання тоніка – тонізація, але при цьому він також може надавати заспокійливу або відлущувальному дію.

  Тонізація

  Тонізація – це процес відновлення фізіологічного стану шкіри, тобто злегка кислого pH балансу шкіри (4,5-5,5). Це те, що гарантує ефективний захист від розвитку багатьох патогенних факторів, включаючи бактерії, які не можуть жити в кислому середовищі. На якому етапі догляду порушується pH баланс? Звичайно ж під час очищення. Використовуючи засоби для очищення обличчя на основі SLS / SLES або мила, ми порушуємо природний pH баланс шкіри. Це може привести до підвищеної чутливості або надмірного вироблення шкірного сала. Також важливо, щоб шкіра з порушеним pH балансом глибоко не всмоктувала активні речовини з кремів або сироваток під час наступних етапів догляду.

  Чи є тонізація обов’язковим етапом догляду?

  Ні, тому що шкіра має властивості буфера. Що це означає? Буфер, з хімічної точки зору, являє собою розчин, pH баланс якого не змінюється після додавання невеликої кількості кислоти або змішування з водою. У випадку шкіри це означає, що, попри порушення фізіологічного pH, вона має здатність самостійно відновлювати природний баланс. Проте є один нюанс – згідно з останніми дослідженнями, це займає до декількох годин.

  Тонік або гідролат? Що краще?

  Чи завжди гідролат має тонізуючі властивості?

  Тонік має низький рівень pH і його основне завдання – тонізувати шкіру, але у випадку з гідролатом ситуація виглядає інакше. Гідролат може як мати тонізуючі властивості, так їх і не мати. Все залежить від сировини, з якого він зроблений, та інших компонентів, що містяться в ньому – ці фактори й впливають на його рівень pH. Щоб гідролат мав тонізуючі властивості, його pH повинен бути ≤ 5,5.

  Який гідролат підійде вашій шкірі?

  Все залежить від типу вашої шкіри. Властивості гідролатів можуть бути найрізноманітнішими, завдяки чому кожен знайде відповідний для себе варіант. Деякі з них мають заспокійливу дію, інші – протизапальну і загоюючу. 

  Для комбінованої/жирної/проблемної шкіри підійдуть гідролати перцевої м’яти, гамамелісу або ромашки, оскільки вони володіють протизапальними властивостями та прискорюють процеси регенерації.

  Для сухої/зрілої шкіри підійде гідролат опунції, що володіє антивіковими, зволожуючими властивостями та багатий на вітаміни A, C і E. Також підійде гідролат троянди, який надає заспокійливу і протизапальну дію.

  Гідролати стануть в нагоді не тільки як самостійний продукт. Їх також можна використовувати в якості доповнення до глиняних масок, як основи олії для волосся або лосьйону для шкіри голови.

  Який тонік підійде вашій шкірі

  Знову ж все залежить від типу вашої шкіри. Якщо шкіра виділяє надмірну кількість шкірного жиру, має розширені пори та недосконалості, зверніть увагу на тоніки з нормалізуючими компонентами.

  У разі сухої, подразненої або шкіри з першими ознаками старіння підійдуть тоніки з сечовиною або церамідами.

  Потрібна допомога у виборі косметичних засобів? Заповни анкету для підбору індивідуального догляду і наш косметолог з тобою зв’яжеться.

  Сподобалася стаття?

  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments