Як визначити свій тип шкіри?

1 0 4 хв
Як визначити свій тип шкіри?
Поради косметолога
1 0 4 хв

Зміст

  Що ти чуєш найчастіше, обираючи засоби для догляду за обличчям? Скоріш за все, це питання: “Який у тебе тип шкіри?”. І воно цілком влучне, адже це найважливіший фактор, який потрібно враховувати, аби твій щоденний догляд приносив бажаний результат. У цій статті ти дізнаєшся простий та ефективний спосіб, як легко в домашніх умовах можна визначити свій тип шкіри, а також ознайомишся з короткими характеристиками кожного з них.  

  Інструкція для визначення типу шкіри

  Існує чотири основних типи шкіри: нормальна, суха, жирна та комбінована. Перш ніж переходити до характерних особливостей кожної з них, тобі потрібно знати на що слід звертати увагу, аби зрозуміти як же у тебе тип шкіри. Я впевнена, що у просторах Інтернету тобі зустрічалось чимало різних способів, які гарантують 100% попадання у ціль, але насправді більшість з них не мають під собою жодного наукового підґрунтя. Саме тому,  поспілкувавшись з нашими професійними косметологами та вивчивши велику кількість інформації, я готова поділитися нею з тобою. Ну що, let’s go?!😉

  Найбільш достовірним показником, на який ти можеш орієнтуватися, при визначенні типу шкіри — це пори на обличчі. Так, саме пори, їхнє розміщення та розмір розкажуть тобі набагато більше, ніж розповсюджений спосіб “з серветкою та слідами шкірного жиру”. Адже пори неможливо прибрати з обличчя жодними косметичними засобами та навіть салонними процедурами. Звісно ти можеш коригувати їхній розмір правильним чи неправильним щоденним доглядом, але в цілому вони будуть з тобою протягом усього життя. І це абсолютно нормально!  

  Як же правильно визначити свій тип шкіри? Все, що тобі потрібно — це дзеркало, твоє обличчя без макіяжу та гарне освітлення.

  1. Ретельно очисть свою шкіру від макіяжу чи залишків доглядової косметики. Найкраще зробити це у два етапи, використовуючи твої улюблені засоби для демакіяжу та очищення. Обережно промокни обличчя рушником та зачекай 10-15 хвилин для того, щоб вирівнявся колір шкіри.
  1. Зручно розмістись перед настільною лампою чи вікном, адже хороше освітлення відіграє тут дуже важливу роль. Якщо світло падатиме знизу, згори чи збоку, то ти можеш погано роздивитися пори, наприклад, на підборідді чи скронях. Я робила це у сонячний день, розмістивши дзеркало на підвіконні.
  1. На цьому етапі у тебе є два варіанти: або ретельно роздивитися своє обличчя перед дзеркалом. як це робила я, або ж попросити когось зробити тобі кілька фото з різних ракурсів зі спалахом чи надворі (не забудь перед цим протерти камеру на телефоні 😀). Можливо, другий варіант навіть кращий, адже ти можеш збільшити фото та побачити маловидимі ділянки обличчя, такі як низ підборіддя чи скроні. Але обирати лише тобі — кожен з цих способів не займає багато часу. 

  Варіантів розташування пор на шкірі може бути багато і  відповідно до їх кількості ти зможеш визначити свій тип шкіри, який і буде головним фактором при виборі доглядової та декоративної косметики.

  Що не потрібно враховувати при визначенні типу шкіри?

  Нерідко тимчасові стани шкіри можуть викликати сумніви щодо визначення типу шкіру. Однак, у цьому випадку не варто зважати на такі прояви епідермісу, як:

  Тепер, коли ти вже знаєш, на що слід звертати увагу при визначенні типу шкіри, саме час перейти до коротких характеристик кожного з них.

  Які є типи шкіри? — їх короткі характеристики

  Дерматологи поділяють шкіру на 4 основні типи: суха, нормальна, комбінована та жирна. Ознайомся з особливостями кожної з них, аби визначити свій тип шкіри.

  Жирна шкіра

  Пори у власників жирної шкіри знаходяться щільно одна біля одної та розміщенні абсолютно по всьому обличчі, але можуть бути ділянки, де вони найбільш виражені, наприклад на щоках чи лобі. Насправді жирний тип шкіри зустрічається дуже рідко та у більшості випадків супроводжується активним виділення шкірного себуму протягом дня. Але, не все так погано, адже завдяки щільності епідермісу, перші зморшки та заломи починають з’являтися у досить зрілому віці.🙂

  У догляді за жирною шкірою найбільшу увагу слід приділяти саме двоетапному очищенню шкіри та регулярному відлущуванню ороговілих частин епідермісу, оскільки цей тип шкіри найбільше схильний до появи чорних цяток, висипів та акне.

  Комбінована шкіра

  Тип шкіри, який найчастіше зустрічається у людей в дорослому віці. У власників комбінованої шкіри пори розміщенні абсолютно хаотично, але при цьому є певні ділянки, де їх взагалі немає. Наприклад, пори можуть починатися у зоні носа, плавно переходити на ділянку щік, а потім раптово зникнути. І далі у напрямку вух шкіра вже без видимих утворів. Комбінована шкіра досить чутлива до змін навколишнього середовища і тому, дуже часто, власники цього типу шкіри у холодний період року думають, що у них суха шкіра. 

  Нормальна шкіра

  У тебе можуть виникнути проблеми з визначенням відмінностей між нормальним та комбінованим типами шкіри, оскільки візуально різниця зовсім незначна. Для нормальної шкіри притаманні поодинокі пори на носі, підборідді та біля крил носа

  Однак основною відмінністю є те, що нормальний тип шкіри є дуже стійким до змін — він майже не реагує на коливання температури, не відбувається інтенсивного виділення шкірного жиру влітку чи активного лущення восени. Проте різниця між комбінованим та нормальним типами шкіри досить умовна і частіше останній зустрічається саме у дітей і дуже рідко у дорослих. Його характеризує рівний тон шкіри, збалансований гідроліпідний бар’єр, а також вона правильно реагує на відповідний догляд, не стягується після вмивання та не стає надмірно жирною протягом дня.

  Суха шкіра

  Сухий тип шкіри характеризується повною відсутністю пор. Так, і якщо ти помічаєш на своєму обличчі хоча б кілька незначних пор, тоді варто віднести себе до категорії людей з нормальним типом шкіри.

  Завдяки зниженій активності сальних залоз, сухий тип шкіри страждає через постійні проблеми з рівнем зволоженості — шкіра тьмяна, стягнута, більш чутлива до зовнішніх факторів, таких як вітер і мороз. І якщо у молодому віці цей тип шкіри досить легкий та непримхливий у догляді, то з часом шкіра стає все вибагливішою та сухішою. На ній найшвидше з’являються дрібні мімічні зморшки та перші ознаки старіння, тому власникам сухої шкіри обов’язково слід користуватися сонцезахисними засобами з високим рівнем SPF протягом усього року.

  Тимчасові стани шкіри

  При виборі щоденного догляду, особливо якщо йдеться про введення активних компонентів, слід враховувати також тимчасові особливості шкіри, аби зрозуміти чи працюватимуть косметичні засоби на твоєму обличчі та чи не нашкодять вони епідермісу. 

  І якщо тип шкіри не змінюється протягом життя, то стани епідермісу, можуть зникати та з’являтися на  короткі проміжки часу або ж залишатися на довгий період. Розрізняють такі стани шкіри, як чутлива, зневоднена, проблемна, пігментована, алергічна та зріла. Вони можуть виникати у будь-якого типу шкіри та поєднуватися між собою. Наприклад, у мене комбінована проблемна шкіра, яка за певних обставин може ставати зневодненою.

  Чутлива шкіра

  Це стан шкіри, за якого вона активно реагує на більшість зовнішніх подразників, косметичні продукти, зміну температури, механічне тертя або ж стреси. Найчастіше реакції виникають у вигляді почервоніння, сухості, печіння чи свербіння. Здебільшого такий стан притаманний сухій шкірі та присутній протягом тривалого часу. Якщо у тебе чутлива шкіра, то пам’ятай, що вона потребує дуже делікатного догляду, захисту та підбору відповідних косметичних засобів, призначених спеціально для чутливої шкіри.

  Зневоднена шкіра

  Зневоднена шкіра характеризується періодичною  сухістю епідермісу, що супроводжується лущенням, підкресленням зморшок, недостатньою еластичністю шкіри та відчуттям стягнутості після вмивання. Зазвичай такий стан виникає внаслідок певних природніх факторів, таких як мороз чи вітер, або ж може бути викликана неправильним доглядом, наприклад, після надмірного використання відлущувальних засобів чи кислот. Не варто плутати її з сухим типом, адже навіть жирна шкіра може бути зневодненою, якщо не приділяти достатньо уваги етапу зволоження.🙂

  Проблемна шкіра

  Наразі все частіше зустрічається саме цей стан шкіри. Він характеризується схильністю до розвитку різних типів незапальних та запальних уражень. Якщо ти помічаєш, що тебе турбують хронічні висипання, акне чи чорні цятки, то можеш сміливо обирати доглядові продукти, що призначені для проблемної шкіри. Хороша новина полягає у тому, що ти можеш контролювати цей стан косметичними засобами з вмістом активних компонентів. Однак якщо стан твоєї проблемної шкіри після використання регулярного щоденного догляду  не змінюється або ж навпаки погіршується, то обов’язково слід звернутися за консультацією до лікаря-дерматолога.

  Пігментована шкіра

  Пігментація проявляється на шкірі у вигляді плям різного кольору та розміру на обличчі чи тілі, які виникають через різні фактори, такі як механічна травма, запалення та ультрафіолетове випромінювання, особливо в поєднанні з порушеннями гормонального фону. Якщо твоя шкіра має тенденцію до пігментації, то навіть після повного висвітлення шкіри потрібно значну увагу приділяти сонцезахисним засобам. Таким чином можна запобігти утворенню нових пігментних плям, а ті, що з’явилися раніше, — не будуть темніти.

  Алергічна шкіра

  Це тимчасовий стан шкіри, який зникає після усунення провокуючого чинника. Алергеном може бути будь-який косметичний компонент, у тому числі натуральний, що вважається потенційно безпечним. Алергічна шкіра дуже часто має порушений захисний бар’єр і важливо дбати про мікробіом та гідроліпідний шар епідермісу. Відчуття, які з’являються на шкірі, — це переважно сильний свербіж, висипання, печіння, почервоніння, а іноді навіть пухирі, набряк, лущення чи біль. Алергічна реакція не обов’язково з’являється відразу при першому контакті з алергеном, вона може стати помітною лише після другого та навіть третього контакту з ним. Пам’ятай, що у випадку важких алергічних реакцій тобі слід негайно звернутися до лікаря.

  Зріла шкіра

  Це стан шкіри, якого просто неможливо уникнути — шкіра стає тьмяною та втрачає еластичність, збільшується схильність до сухості, з’являються вікові зміни та зморшки. Залежно від типу твоєї шкіри, такий стан може проявлятися у різному віці, однак важливо завчасно дбайливо підходити до процесу щоденного догляду, аби сповільнити появу цього стану. Найважливішим кроком у догляді за зрілою шкірою є щоденне використання антиоксидантів та сонцезахисних засобів протягом усього року.

  Сподіваюсь, що тобі вдалось визначити свій тип шкіри та тепер ти знаєш, як правильно обирати доглядову косметику для нього. Пам’ятай найголовніше — спостерігай за своєю шкірою та обирай засоби відповідно до її поточних потреб. 

  Якщо у тебе все ще є сумніви стосовно визначення типу шкіри або ж ти не можеш визначитися з вибором косметичних засобів для свого щоденного догляду, тоді наші косметологи тобі у цьому допоможуть. Заповнюй косметологічну форму та отримаєш безкоштовну індивідуальну  відеоконсультацію з нашими професійними експертами. Якщо тобі більше до вподоби спілкування у соцмережах, тоді сміливо пиши нам у Facebook чи Instagram. Також ти  можеш зателефонувати за номером: +380914818860 чи написати листа на електронну пошту.

  Сподобалася стаття?

  1
  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments