Веганська, органічна та натуральна косметика — твій крок до еко-свідомості

0 0 7 хв
Веганська, органічна та натуральна косметика — твій крок до еко-свідомості
Натуральна косметика
0 0 7 хв

Зміст

  Наша обізнаність про косметику та її активні інгредієнти зростає. На багатьох етикетках ми бачимо написи «веганська косметика», «натуральна косметика», «не тестується на тваринах» або «не містить інгредієнтів тваринного походження»… Але в кремі ж насправді немає м’яса! Що ж тоді це означає на практиці? І що взагалі потрібно знати на цю тему?

  Веганська косметика — що це?

  Веганська косметика — це засоби для догляду за обличчім, волоссям чи тілом, які не містять у складі речовин тваринного походження, тобто молока та його похідних (наприклад, молочних білків), кератину, меду, бджолиного воску та маточного молочка, ланоліну, слизу равликів, карміну, тваринних жирів, шовку та колагену.. Такі інгредієнти заборонені до використання протягом усього виробничого процесу.

  Що входить до складу веганської косметики?

  Веганська косметика базується на рослинних екстрактах та багатьох інших активних інгредієнтах. У складі таких засобів можуть бути, наприклад, олія ши, екстракт листя зеленого чаю, екстракт дамаської троянди та інші рослинні компоненти. Асортимент веганської косметики дуже великий. Польську веганську косметику пропонують такі бренди, як Sensum Mare, Alkmie, Annabelle Minerals, Anwen або BasicLab.

  Як розпізнати веганські продукти?

  Якщо ти хочеш ввести у свій щоденний догляд за шкірою та волоссям продукти, які не містять інгредієнтів тваринного походження, шукай сертифікаційні маркування, такі як V-Label, Vegan Society, Viva!, а також інші фірмові етикетки або позначку «suitable for vegans» на пакуванні. Це гарантує, що продукт не містить жодних продуктів тваринного походження.

  Яких інгредієнтів варто уникати, якщо шукаєш веганську косметику?

  Натуральна косметика – що це?

  Натуральна косметика – це косметика, до складу якої входять інгредієнти, отримані від природи, такі як рослини, мінерали та інші натуральні речовини. У складі таких продуктів практично відсутні синтетичні або штучні компоненти, а замість синтетичних консервантів часто використовуються консерванти рослинного походження. Якщо ти шукаєш косметику, яка буде ефективною, але водночас і безпечнішою як для твого організму, так і для навколишнього середовища, то тобі точно варто звернути увагу на натуральну косметику. Серед найпоширеніших інгредієнтів, що використовуються в такій косметиці, – алое вера, кокосова олія, олія ши, бджолиний віск, ефірні олії та фруктові екстракти.

  Натуральна веганська косметика – чи можливо це?

  Звичайно! Якщо, наприклад, крем для обличчя на 95% складається з натуральних інгредієнтів і при цьому не містить продуктів тваринного походження, то його можна вважати і веганською, і натуральною косметикою.

  Органічна косметика – що це?

  Органічна косметика – це засоби, вироблені з натуральних інгредієнтів, які були вирощені та оброблені без використання синтетичних пестицидів, добрив та інших шкідливих хімічних речовин. Тобто термін «органічний» більше говорить нам не про склад продукції, а про те, як інгредієнти для неї були вирощені та вироблені.

  У Європейському Союзі стандарти для органічної косметики встановлюються сертифікаційним агентством ECOCERT. За його стандартами для отримання маркування “organic” косметичний продукт має містити щонайменше 95% натуральних інгредієнтів, з яких щонайменше 10% мають бути отримані в результаті органічного землеробства.

  Натуральна та органічна косметика – у чому відмінності?

  Основна відмінність між натуральною та органічною косметикою полягає в тому, як вирощують і збирають інгредієнти, які використовують для її створення. Хоча в натуральній косметиці пріоритет віддається використанню натуральних інгредієнтів, але вони не обов’язково мають бути вирощені органічно. Органічна косметика, навпаки, має відповідати суворим вимогам органічного виробництва і сільського господарства.

  Косметика, що не тестується на тваринах — що це і де шукати?

  Косметика, що не тестується на тваринах, дослівно перекладається як «без жорстокості» (cruelty-free). Це продукти, які не були протестовані на тваринах на жодному етапі виробництва. Готовий продукт не може бути протестований, і навіть постачальники сировини не мають права вимагати проведення таких тестів від інших.

  В Європейському Союзі з 11 березня 2013 року діє повна заборона на тестування косметики та її інгредієнтів на тваринах, а також на продаж продукції, яка пройшла таке тестування. При цьому кожен косметичний засіб, який потрапляє на ринок Європейського Союзу, проходить сувору оцінку безпеки – в першу чергу, дуже детальний токсикологічний аналіз інгредієнтів. Без цього наразі неможливо легально та безпечно розмістити косметичний засіб на ринку ЄС.

  Варто також зазначити, що з точки зору європейського законодавства, маркування «не тестували на тваринах» або «cruelty-free» не є обовʼязковими, і навіть вважається оманливим, оскільки згідно з діючими вимогами і регламентами, купуючи будь-яку косметику, вироблену в Європейському Союзі, споживач автоматично отримує гарантію того, що продукт не тестувався на тваринах. Отже, якщо ти шукаєш cruelty-free косметику, то сміливо обирай бренди, яки виробляють свою продукцію на території ЄС, і ти точно не прогадаєш 🙂

  Європейський Союз був піонером у забороні тестування готової косметики та інгредієнтів на тваринах. Благополуччя тварин є надзвичайно важливим і беззаперечним питанням. Цю заборону поступово запроваджують й інші країни. Наразі вона вже діє у близько 40 країнах, включаючи Норвегію, Туреччину, Індію, Ізраїль, Нову Зеландію та Тайвань, і, звичайно ж, у всьому Європейському Союзі. Однак є регіони, де досі проводять тестування на тваринах як косметики, так і інгредієнтів для того, щоб вивести продукт на ринок. В першу чергу це стосується Китаю.

  Китай і тестування продукції на тваринах

  У Китаї тестування на тваринах є обовʼязковим, його проводять державні лабораторії, і аналізують як готові рецептури, так і окремі інгредієнти. Вимога тестувати косметику на тваринах у країні пов’язана з тим, що китайська влада не визнає валідованих альтернативних методів. Слід зазначити, що Китай повільно починає змінювати свій підхід і поступово починає визнавати інші методи. Сучасна оцінка безпеки косметики базується на детальному і ретельному токсикологічному аналізі інгредієнтів – і додаткове тестування готової продукції на тваринах є абсолютно невиправданим.

  Зважаючі на ці вимоги, компанії, які продають свою продукцію на китайський ринок, можуть мати різні стратегії. Деякі розробляють спеціальні рецептури для цих ринків, відмінні від рецептур для ринку ЄС, і ця продукція тестується на тваринах китайською владою. Деякі компанії виробляють косметику, яка відповідає європейським вимогам і не тестується на тваринах в Європі, але потім проходить додаткове тестування в Китаї для продажу на китайському ринку. Чи обирати таки бренди для себе – питання відкрите і неоднозначне, але висвітлювати цю проблему точно варто.

  А як щодо турботи про екологію?

  Безперечно, екологія — важлива тема, але багато хто з нас не знає, з чого саме вона складається. Ми усвідомлюємо, що наші дії шкодять планеті, і хотіли б цьому запобігти. Але як? Я поділюся з тобою деякими змінами, які ми зробили в Cosibella, а також розповім про бренди, які є дружніми до екології і працюють в режимі less/zero waste (тобто мінімальних/нульових відходів). Пам’ятай, що навіть невеликі зміни важливі, і краще почати з малого, ніж не почати взагалі.

  Обирай eco-свідомі фірми

  У Cosibella ми відмовилися від використання пластику при пакуванні та пересиланні наших посилок. Ми замінили пластиковий скотч на паперовий, а наші посилки наповнені скропаком – біорозкладним наповнювачем, який захищає вашу косметику і просто чарівним образом зникає при потраплянні у воду (так-так, він повністю розчиняється, до того ж цей процес дуже приємний)! Також варто згадати той факт, що пакети, в яких косметика надходить на склад, використовуються повторно, тож нічого не витрачається даремно!

  Окрім цього, ми створили ЕКОофіс! В нашому офісі стоїть глечик з фільтром для води, і ми сортуємо сміття. У нас також є екологічні листівки, ручки та блокноти, якими користується кожен співробітник. І ще ми виділили місце для збору електро-відходів, а також пластикових кришечок.

  Екологічне пакування косметики

  Важливою частиною будь-якого косметичного засобу є його упаковка, яка повинна не тільки мати гарний вигляд, але й забезпечувати мікробіологічну чистоту косметичного засобу, тобто запобігати розмноженню мікроорганізмів, щоб продукт міг якнайкраще зберігати свої властивості протягом усього терміну придатності. Значна частина упаковки створюється з пластику, частина з неї підлягає переробці, але, на жаль, чимало її не переробляється, а отже, впливає на накопичення пластику на нашій планеті 🙁 Тож обирай виробників косметики, які віддають перевагу екологічному пакуванню або приймають упаковку назад на переробку.

  Zero/Less waste косметика

  Це продукти, які створені згідно з філософією «zero/less waste”, яка полягає в мінімізації утворення відходів. Як інгредієнти таких продуктів, так і упаковка повинні створювати якомога менше відходів, а краще взагалі не створювати їх 🙂 Це не так просто, але навіть маленькі кроки, невеликі зміни — це внесок у збереження нашої планети 🙂

  Less waste – це також стиль життя. Одним із прикладів поведінки, що відповідає цій ідеї в контексті косметики та догляду, є повторне використання упаковки від продуктів. Приклад: порожню скляну баночку з-під крему можна використовувати як контейнер для зберігання або підсвічник.

  Як екологічно використовувати косметику?

  Сортування косметичних відходів

  Також не варто забувати сортувати пакування від косметики: пластикові або металеві частини упаковки слід викидати у жовтий контейнер, усі скляні частини, що не підлягають подальшому використанню, — у зелений, а паперове пакування, етикетки або листівки — у синій контейнер.

  SkinTra – бренд натуральної етичної косметики

  Як ти напевно знаєш, у нас є власний косметичний бренд. Вся упаковка продукції SkinTra виготовляється зі скла, а етикетки — з паперу, тому ми звели використання пластику до мінімуму. Також ми відмовилися від зайвих картонних коробок для косметики, таким чином зменшивши кількість відходів. Також слід згадати про наше партнерство з Фондом “Ліс назавжди”. Завдяки цьому кожен придбаний косметичний засіб гарантує висадку 1 м² лісу.

  Сподіваюся, я зацікавила тебе темою екології у світі косметики. Потрібна допомога у виборі косметики та побудові схеми догляду за шкірою? Заповни анкету для підбору догляду, і наш косметолог складе індивідуальну програму догляду за твоєю шкірою з урахуванням її потреб.

  Ви також можете написати нам у Facebook , Instagram або зателефонувати: +380914818860.

  Сподобалася стаття?

  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments