Як доглядати за кучерявим волоссям? Твій путівник по догляду за кучерями

0 0 5 хв
Як доглядати за кучерявим волоссям? Твій путівник по догляду за кучерями
Догляд за волоссям
0 0 5 хв

Зміст

  Ти щаслива володарка кучерів? Якщо так, то тобі напевно відомо, скільки клопоту може завдавати щоденний догляд за ними. Кучеряве волосся – це прекрасно, але правильний догляд за ним може стати справжнім випробуванням. Часто доводиться стикатися з такими проблемами, як ламкість, сухість або сплутування. Ба більше, укладання кучерявого волосся може затягнутися на довгі години і при цьому не завжди призводить до очікуваних результатів.

  Але не переживай: я поспішаю тобі на допомогу. Сьогодні я допоможу тобі краще зрозуміти особливості кучерявого волосся і дам кілька порад, які зроблять догляд за кучерями легким і приємним. Отже, що ж робити? Нехай твоє кучеряве волосся сяє і притягує погляди, де б ти не була!

  Кучеряве волосся — характеристика

  Кучеряве волосся загадкове, сповнене протиріч і унікальне — кожен локон неповторний, немає двох людей з однаковими кучерями. Природно пружне й об’ємне або кучеряве й некероване? Відкрий для себе секрети кучерявого волосся і дізнайся, що робить його таким особливим.

  Чому кучеряве волосся… кучеряве?

  Кучеряве волосся — це як відбиток пальця: немає двох однакових. Але чому воно завивається саме так? Усе починається з клітин шкіри голови, з яких формується волосся. Ці клітини виробляють кератин — білок, з якого будується волосся, — таким чином, що він утворює спіралі, або завитки.

  На те, наскільки кучерявим буде волосся, впливають і гени, успадковані від батьків. Вони визначають форму і розмір волосяних фолікулів, що безпосередньо впливає на те, який зрештою матиме вигляд волосся. Але не тільки гени відіграють тут важливу роль. На зовнішній вигляд волосся впливають і інші внутрішні зовнішні чинники, такі як стан здоров’я, погода, клімат, харчування.

  У тебе можуть бути вільні хвилі, пружні локони або щось середнє між ними. І, звичайно, це буде тільки твій унікальний завиток. Усе це робить догляд за кучерявим волоссям доволі складним завданням, і ті методи догляду, які, можливо, підійшли твоїй подрузі чи колезі, не завжди підходитимуть для твоїх кучерів. Тому варто підбирати догляд з урахуванням твоїх індивідуальних особливостей.

  Хвилі та кучері – в чому різниця? Як визначити свій тип кучерявого волосся

  У світі кучерявого волосся хвилі і локони — це дві абсолютно різні категорії, хоча, на перший погляд, вони можуть здатися схожими. Хоча і ті, й інші надають об’єму і є вираженням природного розмаїття, їхня текстура і догляд за ними істотно різняться.

  Хвилі, позначені як тип 2 за шкалою завивки, характеризуються м’яким, вільним вигином, що нагадує S-подібну форму. Вони, як правило, товщі й важчі за локони, тому часто провисають. Для підтримання форми та запобігання провисання під власною вагою хвилям можуть знадобитися засоби для надання об’єму.

  Локони ж, відомі також як тип 3, мають більш інтенсивні, пружні завитки, які можуть набувати спіралеподібної форми. Локони, як правило, легші й м’якші, але водночас більш схильні до сухості й ламкості. Догляд за ними зазвичай вимагає більшого зволоження і захисту від пошкоджень.

  Щоб зрозуміти, що саме необхідно твоєму волоссю, варто почати з визначення його типу. І для полегшення процесу ми пропонуємо невелику інфографіку.

  Як доглядати за кучерявим волоссям? Твій путівник по догляду за кучерями

  Особливості та проблеми кучерявого волосся

  Догляд за кучерявим волоссям може бути дещо складнішим, ніж за іншими типами волосся, і це пов’язано з особливими проблемами, які можуть виникати у випадку кучерявої структури. Розуміння того, звідки беруться ці проблеми, є ключем до їх ефективного вирішення.

  Сухість шкіри голови та сухі кінчики — поширена проблема для людей з кучерявим волоссям. Це пов’язано з тим, що натуральні олії, що виділяються шкірою голови, насилу проходять по кучерявому волоссю, що і призводить до його сухості.

  Ще одна причина проблем — пориста структура волосся. Через неї кучері менш стійкі до механічних пошкоджень, а значить частіше можуть пошкоджуватися і ламатися. Через це їм також складніше утримувати вологу, що призводить до втрати форми та пружності завитка. А підняті лусочки волосся, своєю чергою, є причиною пухнастості.

  Кожна з цих проблем — сухість, ламкість, втрата завитка або пухнастість — пов’язана з базовою потребою волосся у волозі. Без належного зволоження кожна з цих проблем може посилитися і призвести до того, що замість красивих локонів і неповторної форми зачіски ми отримаємо копицю пухнастого волосся. Під час вибору засобів і процедур з догляду за волоссям важливо пам’ятати, що правильне зволоження — це не просто доповнення, а абсолютна основа догляду за кучерявим волоссям.

  Свідомий догляд за кучерявим волоссям — крок за кроком

  Час практикуватися! Розуміння особливостей кучерявого волосся — важливий крок, але тепер необхідно перевести ці знання в конкретні дії. Отже, якщо ти ставиш питання, як доглядати за кучерявим волоссям, ось основні правила, які тобі необхідно знати.

  Як мити кучеряве волосся?

  Догляд за кучерявим волоссям завжди починається з миття, тому не варто забувати про важливість цього етапу. Ось деякі з основних принципів миття кучерявого волосся.

  Як зволожити кучеряве волосся?

  Як зволожити кучеряве волосся?

  Зволоження кучерявого волосся – запорука його здорового вигляду і запобігання проблемам, пов’язаним із сухістю, ламкістю і тьмяністю. Ось кілька порад, які допоможуть тобі правильно зволожити волосся.

  Як сушити кучеряве волосся?

  Кучеряве волосся більш схильне до пошкоджень, тому те, як ти його сушиш, має вирішальне значення. Ось що необхідно пам’ятати, щоб зберегти здоровий вигляд кучерів і підкреслити їхній завиток.

  Як укладати кучеряве волосся?

  Останнім, але не менш важливим етапом догляду за кучерявим волоссям є укладання. З його допомогою можна надати локонам форму, додати об’єму, а також захистити їх від впливу зовнішніх факторів, таких як вологість і вітер. Ось кілька порад, які допоможуть при укладанні кучерявого волосся.

  Пам’ятай, що все волосся різне, тому для того, щоб підібрати ідеальний метод укладання і засоби, які полегшать цей процес, може знадобитися деякий час.

  Чи можна розчісувати кучеряве волосся?

  Так, але тільки робити це потрібно правильно. Розчісування кучерявого волосся сильно відрізняється від розчісування прямого волосся – воно часто призводить до його ушкодження і до появи розпатланих і пухнастих локонів. Тому кучеряве волосся найкраще розчісувати, коли воно вологе і менш схильне до пошкоджень.

  Процес простий: після миття шампунем нанеси кондиціонер для волосся (це допоможе зменшити тертя) і акуратно «розчеши» волосся пальцями. Уникай щітки для волосся, а якщо потрібне більш ретельне розчісування, використовуйте гребінець із широкими зубцями або спеціальну щітку для кучерявого волосся. Розчісуй волосся акуратно, починаючи з кінчиків і поступово просуваючись вгору, щоб не пошкодити локони.

  Косметика для догляду за кучерявим волоссям

  Косметика для догляду за кучерявим волоссям

  Лінійки засобів для кучерявого волосся – справжні помічники у вирішенні особливих завдань. У них є всі необхідні компоненти, щоб зволожити волосся і зберегти завиток на весь день. Тож, якщо ти хочеш насолоджуватися гарною укладкою та доглянутим волоссям, варто запастися цими засобами. Ось кілька продуктів, які слід додати до свого догляду за волоссям, якщо у тебе хвилясте або кучеряве волосся.

  Кондиціонери, які піклуються про PEH-баланс

  За абревіатурою PEH ховаються протеїни, емоленти та зволожувачі. Баланс цих компонентів – основа всього догляду за волоссям. Протеїни (наприклад, кератин, шовк або рослинні білки) сприяють зміцненню структури волосся, емоленти (олії та масла) надають блиску і м’якості, а зволожувачі (гліцерин або алое вера) притягують вологу з навколишнього середовища до волосся. Якщо ти прагнеш збалансувати ці компоненти у своєму догляді за волоссям, варто придбати кондиціонери різних типів і використовувати їх поперемінно.

  Незмивні кондиціонери

  Ці засоби можна наносити на вологе волосся під час укладки або навіть на сухе волосся і залишати до наступного миття. Завдяки незмивним кондиціонерам кучеряве волосся отримує додатковий захист від втрати вологи та механічних пошкоджень, а компоненти PEH, що входять до їхнього складу, сприяють підвищенню пружності та еластичності завитка.

  Крем для створення локонів

  Засоби цього типу допомагають надати форму природному завитку волосся, роблячи його більш чітким і менш схильним до пушіння. Вони будуть особливо корисні, якщо у тебе хвилясте волосся, яке не хоче тримати завиток. Нанось крем для створення локонів на вологе волосся на етапі укладання, після кондиціонера і перед гелем.

  Гель для укладання локонів

  Гелі для укладки необхідні, якщо ти хочеш, щоб локони трималися весь день. Нанеси гель на вологе волосся, розчеши його, щоб завитки стали чіткішими, і залиш до повного висихання. Після такого укладання на волоссі часто утворюється тверда “скоринка” – не варто цього боятися, вона захищає волосся від втрати вологи під час сушіння феном. Коли локони висохнуть, розділіть їх, злегка пом’явши волосся.

  Маска для кучерявого волосся

  Використання масок для волосся забезпечує інтенсивне зволоження та живлення. Рекомендується використовувати маску не рідше одного разу на тиждень, а якщо ти миєш голову щодня, то раз на 2-3 миття, щоб забезпечити волосся необхідними поживними речовинами.

  Олії для кучерявого волосся

  Олії діють як потужні емоленти, утримуючи вологу в структурі волосся. Їх можна використовувати як добавку до кремів або кондиціонерів, а також у чистому вигляді для додаткового захисту волосся від втрати вологи. Рекомендується наносити олію на кінчики волосся для запобігання їхньому посіченню.

  Сподіваюся, тепер ти краще розумієш, який вигляд має мати догляд за кучерявим волоссям. Як бачиш, вибір правильних косметичних засобів і технік – це ключ до збереження здоров’я і краси твоїх кучерів. За умови правильного догляду кучеряве волосся тішитиме тебе здоров’ям, еластичністю і блиском щодня.

  Потрібна допомога у виборі косметики та побудові схеми догляду за шкірою? Заповни анкету для підбору догляду, і наш косметолог складе індивідуальну схему догляду за твоєю шкірою з урахуванням її потреб.

  Ти також можеш написати нам у Facebook та Instagram або зателефонувати за номером: +380914818860.

  Сподобалася стаття?

  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments