Догляд за шкірою під час лікування ретиноїдами

0 0 5 хв
Догляд за шкірою під час лікування ретиноїдами
Поради косметолога
0 0 5 хв

Зміст

  Багато людей з проблемною шкірою просять допомоги у виборі догляду під час дерматологічного лікування. Зазвичай він мало чим відрізняється від догляду за проблемною шкірою. Проте, особливу увагу слід приділяти шкірі під час лікування ретинолами і ретиноїдами.

  Що таке ізотретиноїн?

  Ізотретіноїн – це рецептурний препарат, який лікує важкі форми акне, ретиноїд першого покоління. Часто це останній засіб, яке призначають, коли інші методи лікування неефективні. З’являється під торговими назвами роаккутан, акнекутан, ретиноєва мазь, сотрет і т.д.

  Ізотретіноїн пригнічує активність сальних залоз і зменшує їх розміри, пригнічуючи ріст бактерій, що викликають прищі Propionibacterium acnes. Нормалізує процес кератинізації в результаті інгібування проліферації себоцітів і відновлює процес відлущування клітин. Також іноді знижує активність теломерази, що полегшує загибель епідермальних клітин і дозволяє швидше відновлювати пошкоджені клітини. Изотретиноин також має протизапальну дію.

  На жаль, цей препарат також має побічні ефекти, які впливають на весь організм, печінку, суглоби, шкіру і багато інших органів. Тому докладні аналізи крові (тригліцериди) виконуються до і під час лікування, щоб контролювати стан пацієнта. Також дуже важливо виключити вагітність до початку лікування, оскільки цей препарат має тератогенну дію (порушення ембріонального розвитку).

  Лікар індивідуально підбирає режим лікування, дозу і тривалість лікування. Залежно від цього відчуття і побічні ефекти можуть відрізнятися:

  Дуже поширені симптоми – виявляються більш ніж у 10% пацієнтів:

  Загальні симптоми – проявляються від 1% до 10% пацієнтів:

  Рідкісні симптоми – проявляються від 0,1% до 0,01% пацієнтів:

  Якщо ви спостерігаєте будь-які з цих побічних ефектів, зверніться до лікаря.

  Як боротися з побічними ефектами?

  Зволоження!

  Це основа догляду під час лікування. Слід включати засоби для зволоження всієї шкіри тіла та обличчя, зволоження губ і очей.

  Тіло:

  Сухість шкіри є побічним ефектом препарату. На жаль, це відбувається у всіх при прийомі ізотретіноїну і протягом короткого періоду після закінчення лікування. Тому сильні зволожуючі засоби слід використовувати регулярно. Густі бальзами та масла підходять для догляду за шкірою тіла. Найкраще вибирати ті, які засновані на оліях (перше місце в складі не повинна займати вода).

  Губи:

  Губи особливо схильні до висихання під час лікування. Поживний бальзам для губ і олія допомагатимуть в їх догляді. Дуже важливо дбати про шкіру губ з самого початку лікування.

  Очі:

  Очі, як і губи, більш чутливі до сухості. Краще використовувати, при потребі, зволожуючі очні краплі.

  Приклад плану догляду за шкірою під час лікування:

  Ранок:

  Очищення – вранці очищення повинне бути дуже простим, шкіра не виділяє шкірного сала під час лікування, можна освіжити шкіру теплою водою або використовувати делікатний очищуючий засіб.

  Тонізація – спрямована на відновлення фізіологічного pH шкіри. Тонік не повинен містити занадто багато інгредієнтів: чим менший склад, тим краще.

  Зволожуючий крем – якщо відчувається сильна сухість, варто допомогти шкірі, попередньо нанести сироватку, в іншому випадку можна пропустити цей етап.

  SPF крем – під час лікування шкіра більш схильна до ультрафіолетового випромінювання, тому необхідно використовувати фільтри упродовж всього періоду лікування, незалежно від пори року.

  Вечір:

  Демакіяж і очищення – повинні бути дуже м’якими та не дратівливими. Олії для зняття макіяжу чудово підійдуть для цього етапу догляду.

  Тонізація – така ж як в ранковому догляді. 😉

  Зволожуюча сироватка:

  Крем або крем + олія – нічний крем повинен містити безпечну композицію без комедогенних інгредієнтів, він може бути таким же, як і для ранкового догляду. Якщо крем недостатньо зволожує, можна додати в нього олію.

  Дуже ніжний ензимний пілінг – він допоможе боротися з видимою сухістю шкіри та сприятиме засвоєнню інших засобів по догляду. Він не повинен використовуватися занадто часто, адже протягом цього періоду шкіра дуже чутлива.
  Механічні та кислотні пілінги не повинні використовуватися.

  При плануванні лікування ретиноїдами, варто обговорити його з дерматологом, але дуже важливо зрозуміти, які побічні ефекти можуть бути. Потрібна допомога у виборі косметичних засобів? Заповни анкету для підбору індивідуального догляду і наш косметолог з тобою зв’яжеться.

  Сподобалася стаття?

  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments