Парабени і консерванти в косметиці – чи треба їх боятися?

0 0 4 хв
Парабени і консерванти в косметиці – чи треба їх боятися?
Вибір косметики
0 0 4 хв

Зміст

  Парабени і консерванти в косметиці – чи треба їх боятися?

  Парабени і консерванти є компонентами косметики, навколо яких виникло багато міфів. Часто помилкова інформація повторюється з вуст в уста. Вони викликають багато суперечок, хоча є одними з добре досліджених інгредієнтів косметики.

  Токсини і небезпечні хімічні речовини містяться в багатьох продуктах, які ми використовуємо щодня. Одним з найбільш часто згадуваних в дебатах про здоров’я є парабени. Існує також багато консервантів, проте, законною вимогою є включення консервантів в косметику, яка містить воду, для захисту маси продукту від розвитку мікроорганізмів.

  Парабени – давайте більше дізнаємося про них

  Парабени – це речовини з консервуючим ефектом. Їх завдання – захистити косметичну масу від розвитку грибків, цвилі та мікроорганізмів. Правда в тому, що консерванти є в кожній косметиці, яку ми використовуємо більше кількох днів. Безпечний і ефективний консервант нетоксичний, хімічно інертний і розчинний у воді. Не має запаху, кольору і смаку, зберігає міцність у виробничих умовах і володіє активністю проти широкого спектра мікроорганізмів.

  Парабени та консерванти – спірні інгредієнти косметики

  Парабени та консерванти є компонентами косметики, які мають погану славу. Все тому, що вони можуть викликати почервоніння, екзему, свербіж або еритему. Однак в косметиці багато консервантів. Чи слід уникати кожного з них? Виявляється, ні!

  Парабени є компонентами косметики вже більше 70 років, що означає, що вони є групою найбільш вивчених речовин. Консерванти містяться в кремах, шампунях і косметиці для макіяжу, вони не дають препарату зіпсутися. Парабени також можна знайти в ліках і продуктах харчування.

  Згідно з дослідженням, парабени, що використовуються в якості консервантів, не викликають алергії. Крім того, вони рекомендуються дерматологами, оскільки алергія на парабени зустрічається вкрай рідко.

  Консерванти в косметиці

  Іноді ми думаємо, що виробник може додавати консерванти в склади косметичних засобів на свій розсуд. Але це не так, тому що виробники косметики пов’язані нормативними актами, виданими Європейською комісією, які визначають тип і безпечну дозу консервантів в косметиці. І всі консерванти, дозволені до застосування, пройшли сувору оцінку безпеки.

  Консерванти в косметиці – які з них не шкідливі?

  Є багато речовин з консервуючими властивостями, які ми можемо знайти серед інгредієнтів вашої улюбленої косметики. Вони можуть бути органічними консервантами чи фенольними сполуками. Тому консерванти в косметиці діляться на добрі і погані.

  Перелік добрих консервантів

  Добрими консервантами називають речовини, що вважаються безпечними і отримали дозвіл на використання в натуральній, органічній та екологічній косметиці. До них відносяться:

  Перелік поганих консервантів

  Існує також група поганих консервантів, тобто тих, яких слід уникати в складі косметичних препаратів. Вони не тільки викликають роздратування шкіри, але і блокують дію всіх речовин, які знаходяться з ними в складі. Найкраще відмовитися від покупки косметики, що містить наступні консерванти:

  Косметика без консервантів небезпечна

  Якщо хтось не має звички ретельно перевіряти склад косметики перед покупкою, ви можете не знати, що інгредієнтом багатьох засобів по догляду є вода. Це ідеальне середовище для росту бактерій. Косметика без консервантів може бути алергенною чи токсичною. Таким чином, консерванти і парабени захищають косметичний засіб. Завдяки цьому засоби по догляду та макіяжу можуть стояти на полиці магазину кілька місяців. Чи знаєте ви, що забруднюючі речовини можуть проникати в косметику і під час їх використання? Це можуть бути мікроорганізми з повітря або бактерії на наших руках.

  Задача виробника косметики – вибрати безпечні консерванти і використовувати їх в косметиці. Звичайно, органічна і натуральна косметика матиме в своєму складі зовсім інші консерванти, ніж аптечна косметика, що випускається в масовому масштабі.

  У нашому інтернет-магазині ви знайдете багато різних косметичних засобів, які мають дуже короткий список INCI:

  Потрібна допомога у виборі косметичних засобів? Заповни анкету для підбору індивідуального догляду і наш косметолог з тобою зв’яжеться.

  Сподобалася стаття?

  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments