Пробіотики та пребіотики в косметиці – турбота про мікробіом шкіри

0 0 5 хв
Пробіотики та пребіотики в косметиці – турбота про мікробіом шкіри
Компоненти для проблемної шкіри
0 0 5 хв

Зміст

  Цілісний і усвідомлений підхід до догляду за шкірою стає дедалі популярнішим. Однак для того, щоб зрозуміти свою шкіру, необхідно познайомитися з мікроорганізмами, які живуть на ній, і, як сторожі, захищають і формують її захисний бар’єр. Бактерії бувають не тільки шкідливими, і сьогодні ми вас переконаємо, що їхня присутність на шкірі корисна і необхідна для її правильного функціонування. 😉

  Почувши про пробіотики та пребіотики, часто перша асоціація – це мікрофлора кишечника. І правильно, адже вона дуже впливає на стан і правильне функціонування всього організму. Вже давно відомо, що харчування та стан кишечника відбиваються на шкірі. Однак у цій статті ми розгорнемо тему про- та пребіотиків у косметиці та ефектах таких засобів!

  Що таке мікробіом шкіри?

  Шкіра населена бактеріями, грибками, дріжджами – ці мікроорганізми спільно виробляють мікробіом шкіри. Найголовніше у догляді за мікробіомом – підтримання його балансу та балансу між хорошими мікроорганізмами та патогенними. Поширеність і домінування хвороботворних бактерій є основою розвитку багатьох проблем шкіри. Порушення цього балансу отримало назву – дисбактеріоз. Він проявляється посиленням вугрового висипу, загостренням БА/ПсА та схильністю до подразнення. Метою введення про- та пребіотичних засобів є підтримання балансу мікробіома шкіри.

  Пробіотики та пребіотики – для якої шкіри?

  Косметика з пробіотиками та пребіотиками буде особливо корисною у догляді за такими типами шкіри:

  Пробіотики та пребіотики у косметиці

  Звучать однаково, різниця лише в одній літері. У чому різниця?

  Пробіотики в косметиці

  Важливо відзначити, що косметика містить бактерії у вигляді лізатів, які не можуть безконтрольно розмножуватися. У технологів, які відповідають за рецептури продуктів, є певні обмеження, пов’язані з необхідністю підтримання мікробіологічної чистоти косметичного засобу.

  Функції пробіотиків у косметиці

  Приклади пробіотиків у косметиці

  При пошуку пробіотиків в косметиці звертайте увагу на такі назви:

  Косметика з пробіотиками

  Пребіотики в косметиці

  Пребіотики – це поживні речовини, які відповідають потребам бактеріальної флори. Вони є їжею для пробіотичних бактерій, стимулюють їх зростання та зумовлюють їхнє виживання.

  Функції пребіотиків в косметиці

  Приклади пребіотиків у косметиці

  Пребіотики у формулах косметичних засобів являють собою фрукто- та галактоолігосахариди. При пошуку пребіотичної косметики зверніть увагу на:

  Також пребіотики у складі: Galactoarabinan, Glucose, Fructose, Sucrose, Xylitol, Maltodextrin.

  Косметика з пребіотиками

  Синбіотики в косметиці

  пробіотик + пребіотик = синбіотик

  Синбіотики поєднують пробіотики з пребіотиками в одному косметичному засобі, вони містять хороші бактерії та водночас поживні речовини для них. Комплекси пробіотиків та пребіотиків мають ефективний вплив на шкіру, зміцнюючи її захисний бар’єр.

  Також можна зустріти поняття постбіотики – це речовини, які виділяються пробіотиками, тобто метаболіти пробіотичних бактерій.

  Засоби для волосся з пробіотиками та пребіотиками

  Порушений мікробіом шкіри голови може бути причиною утворення лупи, а також фактором, що посилює випадіння волосся.

  Продукти для тіла, що поліпшують мікробіом

  Зосередивши увагу на шкірі обличчя, часто ми забуваємо про шкіру тіла і ставимо її на другий план. Однак догляд за тілом не менш важливий, і косметика з про- і пребіотиками може його урізноманітнити та принести масу користі. Ці компоненти також можна знайти в косметиці для інтимних зон.

  Сподіваємося, що нам вдалося переконати вас у користі мікроорганізмів, які мешкають на шкірі людини. Чи з’явиться у вашому догляді косметика з про- та пребіотиками? 😉

  Якщо у вас залишилися питання або вам потрібна допомога у виборі косметики та складанні щоденного догляду, заповнюйте анкету з догляду за шкірою і наш косметолог підбере індивідуальний догляд з урахуванням ваших потреб та.

  Ви також можете написати нам у FacebookInstagram або зателефонувати за номером: +380914818860.

  Сподобалася стаття?

  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments