Пептиди в косметиці. Що таке пептиди і для чого вони потрібні в догляді за шкірою?

2 0 6 хв
Пептиди в косметиці. Що таке пептиди і для чого вони потрібні в догляді за шкірою?
Компоненти anti-age
2 0 6 хв

Зміст

  Останнім часом згадки про пептиди в косметиці зʼявляються все частіше, і можна сказати, що зараз цей компонент на піку своєї популярності. Можливості використання пептидів здаються безмежними, але, тим не менш, реальна ефективність цього компоненту все ще викликає суперечки. Більшість з пептидів також носять досить загадкові назви, які мало що пояснюють, тож це також додає певної недовіри до них. Якщо ти хочеш заглибитися в тему і дізнатися, які властивості можуть приховувати в собі ці інгредієнти, запрошую тебе читати далі. Попри те, що тема дійсно складна і розлога, я постараюсь пояснити тобі трохи більше про цей загадковий компонент 🙂

  Що таке пептиди?

  Пептиди, з хімічної точки зору, — це сполуки, утворені з амінокислот, з’єднаних між собою пептидним зв’язком. Якщо дві амінокислоти, з’єднані таким чином, вони утворюють дипептид, а якщо більше – то олігопептид або поліпептид. Коли кількість таких поєднаних амінокислот перевищує 100, то такі пептиди ми вже можемо називати білками. Таким чином, для простоти ми можемо вважатипептиди такими собі «міні-білками».

  Залежно від розміру молекули та розташування амінокислот у ланцюзі, ми можемо отримати пептид з певними властивостями та функціями. Щоб краще проілюструвати структуру пептидів, їх іноді порівнюють з намистинками на ланцюжку, де кожна намистинка — це одна амінокислота. Таких різнокольорових намистин може бути безліч комбінацій, кожна з яких має дещо відмінні властивості 🙂

  Види пептидів у косметиці

  Пептиди стимулюють зростання пружності, еластичності і регенерації шкіри маючи три різні дії механізму. Завдяки цьому епідерміс виглядає молодше, а зморшки мінімізуються.

  За механізмом дії пептиди в косметиці можна розділити на:

  Як працюють пептиди?

  Велика різноманітність структур пептидів дає змогу отримати широкий спектр їхньої активності, а отже, і різних ефектів. Певна послідовність амінокислот у пептидах дозволяє їм точно імітувати механізм дії та ефекти своїх природних аналогів, тому ці речовини називають  «біоміметичними». Більшість з пептидів працюють шляхом передачі сигналів до клітини через відповідний рецептор. Це означає, що вони передають певним клітинам інформацію про те, що вони самі повинні робити.

  Головним чином на доступність, дію та селективність пептидів впливають сигнальні послідовності, завдяки яким пептид має спорідненість до відповідного рецептора і підходить до нього, як «ключ до замка». Існують пептиди, які зменшують появу зморшок, протидіють старінню або освітлюють гіперпігментацію. Інші пригнічують запалення, сприяють загоєнню, мають антибактеріальну дію і навіть прискорюють ріст волосся. Отже, спектр можливостей дійсно широкий, але я спробую пояснити ці найпопулярніші механізми дії пептидів, які використовуються в косметиці, більш детально.

  Одним з найпопулярніших ефектів пептидів є розслаблення м’язів. Вони працюють за принципом, подібним до ботулотоксину, тому їх називають «ботокс-подібними» пептидами, хоча це, очевидно, є певним перебільшенням :). Теоретично, вони мають здатність зменшувати видимість мімічних зморшок, які викликані частим скороченням певних м’язів обличчя. Вони скорочуються під впливом ацетилхоліну, тому, припинивши його секрецію або надходження до рецепторів, цей механізм може бути пригнічений.

  Прикладом таких пептидів є:

  Прикладом дещо іншого механізму може бути дія пептидів міді. Технічно вони є транспортними пептидами, тобто можуть допомагати транспортувати різні компоненти, наприклад, мідь, що сприяє кращому загоєнню дрібних ран, стимулюючи механізми відновлення. Ці пептиди зустрічаються в організмі природним чином, і їхня кількість зменшується з віком.

  Пептиди міді також роблять шкіру м’якою і гладенькою та допомагають мінімізувати появу дрібних зморшок. Окрім того, ці пептиди також можна знайти в продуктах, що стимулюють ріст волосся.

  Косметика з пептидами – що шукати у складі?

  Якщо ти шукаєш косметику з пептидами, зверни увагу на наявність цих назв у складі продукту:

  Ефекти від використання пептидів у догляді

  Залежно від типу, пептиди можуть надавати різні ефекти. Однак найчастіше їх використовують в антивіковій косметиці.

  Вони можуть впливати на:

  Кому підійде косметика з пептидами?

  Косметичні засоби з пептидами розраховані переважно на зрілу шкіру, з видимими ознаками старіння/фотостаріння або для тих, хто хоче відтермінувати цей процес, а також на суху та зневоднену шкіру. Їх регулярне використання покращує зволоженість і пружність шкіри, що особливо порадує тих, хто має розширені «пори», адже чим пружніша шкіра, тим менш помітні виходи сальних залоз. Окрім того, засоби з пептидами чудово переносяться людьми з чутливою шкірою.

  Тож кому і коли варто звернути увагу на косметику з пептидами?

  І ще одна маленька порада для тих, хто бачить для себе показання до включення пептидів у свою процедуру догляду за шкірою — пам’ятай, що не варто застосовувати пептиди при дуже низькому pH, оскільки вони можуть втратити свої властивості. Тому краще не поєднувати пептиди з кислотами і вітаміном С у формі аскорбінової кислоти (якщо продукт має низький рН) в одній процедурі догляду за шкірою і не наносити їх один за одним. Втім, немає ніяких протипоказань для використання пептидів вранці, а кислот, наприклад, ввечері 🙂

  Чому ефективність використання пептидів в косметології досі під питанням?

  Дія багатьох пептидів доведена, але, на жаль, часто лише in vitro на культурах клітин. Кількість досліджень, які можна безпосередньо поширити на людину, все ще дуже обмежена, а методи їх проведення часто не відповідають сучасним вимогам. Іноді дослідження проводяться з дуже високими концентраціями пептиду, які значно перевищують ті, що використовуються в косметиці. Крім того, існують численні непорозуміння щодо механізмів дії пептидів, а також маркетингові неточності. Стійкість пептидів та їх здатність проникати крізь шкіру також залишається дискусійним питанням.

  Проте, ці інгредієнти набувають все більшої популярності, а рецептури косметичних засобів з пептидами постійно вдосконалюються, наприклад, шляхом інкапсуляції пептидів в різні компоненти-носії або приєднання до них жирних ланцюгів, які покращують їх стабільність і проникаючу здатність. Тому варто стежити за досягненнями і звітами про ці цікаві інгредієнти, оскільки вони мають великий потенціал і можуть стати відповіддю на безліч проблем зі шкірою завдяки таким широким можливостям застосування.

  Пептиди для обличчя – ТОП-5 косметичних засобів

  Якщо ти зацікавилась пептидами і хочеш випробувати дію косметики з їх вмістом на собі, я підготувала для тебе кілька цікавих пропозицій. Найпоширенішою категорією косметики з цими компонентами є сироватки з водною або гелевою консистенцією. Оскільки пептиди є водорозчинними, то їх найлегше вводити саме в такі формули. Іноді можна зустріти також емульсійні продукти, які відповідають потребам шкіри, більш схильної до зневоднення.

  Окремої згадки, на мою думку, заслуговують косметичні засоби з пептидами міді — вони, як правило, мають дуже незвичний волошковий колір, що робить нанесення ще більш приємним.🥰 Мушу зізнатися, що я була скептично налаштована щодо дії пептидів з вищезгаданих причин, однак деякі продукти мене дійсно приємно здивували. Я думаю, що саме час перейти до конкретних косметичних засобів з цими компонентами. Enjoy!

  Пептиди в косметиці. Що таке пептиди і для чого вони потрібні в догляді за шкірою?

  1. NIOD – RE: Pigment – Cироватка від пігментних плям

  Продукт з пептидами проти гіперпігментації, що займає свою окрему нішу на ринку. Містить низькомолекулярні та ліпосомовані пептиди, тому їх проникнення та стабільність набагато кращі. Сироватка призначена для людей з гіперпігментацією: як для тих, хто хоче освітлити свою гіперпігментацію, так і для тих, хто вже зробив це, але побоюється рецидивів. Сироватка водяниста і не обтяжує шкіру, проте аромат не всім до вподоби (на жаль, така особливість пептидів).

  Пептиди в косметиці. Що таке пептиди і для чого вони потрібні в догляді за шкірою?

  2. Medik8 – Liquid Peptides – Сироватка з пептидним комплексом

  Сироватка має густу, гелеподібну консистенцію, але жодним чином не обтяжує шкіру! Вона володіє дивовижними зміцнюючими властивостями, оскільки містить різні типи пептидів, вміст яких у сумі становить до 30%! Matrixyl 3000, аргірелін та комплекс пептидів міді відіграють тут головну роль. Пептиди, що входять до складу цього продукту, чудово зменшують мімічні зморшки, покращують контур обличчя, підтягуючи та зміцнюючи шкіру, а також сприяють синтезу колагену і покращують стан не тільки зрілої шкіри.😊 Окрім пептидів, цей продукт містить компоненти, що мають цінні зволожуючі властивості, такі як інулін та гіалуронова кислота. Завдяки цьому сироватка чудово підходить для сухої, зрілої шкіри, а також для жирної, яка потребує зволоження. Спробуй цей продукт і насолоджуйся здоровою, підтягнутою шкірою!

  Пептиди в косметиці. Що таке пептиди і для чого вони потрібні в догляді за шкірою?

  3. Basiclab – Esteticus – Сироватка для шкіри під очима проти зморшок

  Обов’язково слід звернути увагу на засіб для шкіри під очима, який полюбився тим, хто бореться з першими ознаками старіння. На жаль, вони найшвидше проявляються на тонкій і ніжній шкірі під очима. Сироватка містить пептид Acetyl Hexapeptide-8 (або аргірелін), який є представником категорії “ботокс-подібних”. Вона має гелеподібну консистенцію, а її дія спрямована на зволоження, розгладження та зменшення видимості мімічних зморшок. Додавання кофеїну покращує мікроциркуляцію навколо очей, що неодмінно оцінять ті, у кого є схильність до набряків. Якщо твій крем для шкіри навколо очей не дає тобі ефекту «вау» і ти хотіла б підсилити його дію чимось особливим, тоді  ця сироватка однозначно заслуговує на увагу!

  Пептиди в косметиці. Що таке пептиди і для чого вони потрібні в догляді за шкірою?

  4. Dr Grehen – GabaLift – Neuro-Lift Face Cream – Нейроліфтинговий крем для обличчя

  Звичайно ж,  я не могла не додати до цього списку фантастичний крем польського виробництва для щоденного догляду за зрілою шкірою. Формула крему містить два пептиди – мідний та арктичний, які забезпечують шкірі підтяжку, живлення та зміцнення гідроліпідного бар’єра. Також вони захищають епідерміс від надмірної втрати вологи та борються з першими ознаками старіння, такими як: мімічні зморшки, сухість шкіри, втрата пружності та еластичності. Крім того, формула крему містить гамма-аміномасляну кислоту, вітаміни С і Е, β-каротин та пантенол, що в поєднанні створюють просто вибуховий ефект. Якщо ти полюбляєш make-up, то цей крем чудово працюватиме ще і як база під макіяж.

  Пептиди в косметиці. Що таке пептиди і для чого вони потрібні в догляді за шкірою?

  5. Nacomi – Ліфтинг-сироватка з пептидами 10% – Next Level

  Справжнє багатство пептидів в одному флаконі – Matrixyl 3000, Matrixyl Morphomics, Progeline, Fision WrinkleFix, доповнені гліцерином та гіалуроновою кислотою для підтримки рівня зволоження.  Хіба це не вражаюче звучить?Сироватка Nacomi спрямована на зволоження, зміцнення та підтягнутість шкіри, а також на розгладження дрібних зморшок.  Вона відмінно підійде для використання у вечірньому та ранковому догляді, навіть перед нанесенням макіяжу, але обов’язково слід зачекати аж поки вона повністю вбереться.

  Сподіваюся, що тема загадкових пептидів стала для тебе трохи ближчою і вже не такою незрозумілою. Тим не менш, я вважаю, що варто дати цим інгредієнтам шанс і спробувати їх на собі – можливо, це саме те, що тобі потрібно. Якщо ти борешся з ознаками старіння, хочеш зменшити видимість «пор» або твоя проблема – гіперпігментація, і з якихось причин не хочеш включати ретиноїди або кислоти у свій догляд за шкірою, тоді пептиди – справді дуже вдалий варіант для тебе! 

  Потрібна допомога у виборі косметики та побудові схеми догляду за шкірою? Заповни анкету для підбору догляду, і наш косметолог складе індивідуальну програму догляду за твоєю шкірою з урахуванням її потреб.

  Ти також можеш написати нам у Facebook , Instagram або зателефонувати за номером:  +380914818860.

  Сподобалася стаття?

  2
  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments