Що таке SPF? Як вибрати сонцезахисний крем для обличчя

5 0 8 хв
Що таке SPF? Як вибрати сонцезахисний крем для обличчя
Активні компоненти
5 0 8 хв

Зміст

  Неможливо не любити сонце! Але важливо пам’ятати, що його промінчики ніжні та турботливі лише на дитячих малюнках. У реальному світі потрібно захищати шкіру від впливу ультрафіолету, що міститься в сонячному світлі.

  Для чого потрібно використовувати сонцезахисний крем? Що таке спф? Як підібрати сонцезахисний крем і правильно ним користуватися? Влаштовуйся зручніше, зараз розбиратимемося разом!

  Чому важливо використовувати сонцезахисні засоби?

  Сонцезахисні засоби — це косметичні продукти, призначені для захисту шкіри від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання. Вони випускаються в різних формах (креми, лосьйони, гелі, спреї та олівці) і можуть поглинати, відбивати або розсіювати УФ-промені.

  Важливо розуміти, що сонцезахисний крем — життєво важливий компонент догляду. На те є кілька причин:

  З’ясувавши, навіщо потрібен сонцезахисний крем, перейдемо до знайомства з сонцезахисними фільтрами та іншими компонентами засобу.

  UVA- та UVB-випромінювання — у чому різниця?

  UVA та UVB — це два типи ультрафіолетового випромінювання в сонячному світлі. Вони мають різні властивості та, як наслідок, по-різному впливають на шкіру.

  UVA випромінювання

  UVA-промені (довжина хвилі 320-400 нм) не спричинюють негайних сонячних опіків, але їхній тривалий вплив може призвести до фотостаріння та онкологічних захворювань шкіри у майбутньому. На них припадає 97% ультрафіолетового випромінювання, яке потрапляє на нашу шкіру. Промені UVA:

  UVB-випромінювання

  UVB-промені (довжина хвилі 290-320 нм) — причина почервоніння і лущення, які негайно з’являються після тривалого перебування на сонці. UVB-промені частково блокуються склом, тому їхня дія у приміщенні знижується.

  Інші особливості UVB-променів:

  Отже, ультрафіолет не такий простий, як може здатися на перший погляд. Ефективний захист від сонця включає використання SPF-крему широкого спектру дії, що захищає шкіру від негативного впливу променів UVA та UVB.

  Що таке SPF?

  SPF, або фактор захисту від сонця (Sun Protection Factor), — це показник, який демонструє ефективність сонцезахисного крему. Зокрема, він свідчить про здатність продукту запобігати сонячним опікам, зумовленим UVB-випромінюванням.

  Що означає число SPF? Це значення фактору, за якого засіб дає змогу людині перебувати на сонці без опіків порівняно з незахищеною шкірою. Наприклад:

  Зверни увагу, що жоден сонцезахисний крем не може забезпечити 100% захист. Однак якісний засіб зможе вберегти твою шкіру від небезпечного випромінювання за умови правильного вибору та використання.

  Захист від UVA-випромінювання — індекс PA+

  Ступінь захисту UVA (PA) — це система, яка використовується для вимірювання ефективності формул щодо випромінювання UVA. Рейтинг PA зазвичай використовується в азіатських сонцезахисних продуктах і позначається знаками плюс, наприклад PA+, PA++, PA+++ та PA++++.

  Що таке захист широкого спектра дії?

  Вирішуючи, який СПФ вибрати, віддавай перевагу продуктам широкого спектра дії. Що це означає?

  Такі формули надійно захищають шкіру від ультрафіолетового випромінювання як типу А, так і В. Сонцезахисні креми широкого спектра дії блокують або поглинають промені UVA і UVB, забезпечуючи комплексний захист від негайних і довгострокових наслідків сонячної дії.

  Чи впливає крем із SPF на синтез вітаміну D?

  Як працює сонцезахисний крем і чи впливає він на такий важливий процес, як утворення вітаміну D у шкірі? Це питання часто ставлять косметологам і дерматологам.

  Вітамін D, який допомагає засвоюватися в організмі кальцію і фосфору, сприяє зміцненню нервової, імунної та кістково-м’язової систем, а також регулює синтез жіночих статевих гормонів, виробляється під дією UVB-випромінювання. У більшості з нас є дефіцит цього вітаміну, особливо в осінньо-зимовий період, тому варто подбати про його поповнення.

  Чи провокуємо ми ще більший дефіцит вітаміну D, використовуючи сонцезахисні креми? Ні. Сонцезахисні засоби ніколи не забезпечать 100% захист від сонця. Ба більше, їхня дія слабшає з кожною хвилиною, і всього 15 хвилин на сонці достатньо, щоб виробити рекомендовану добову дозу вітаміну D. Тож не бійся, що через SPF ти отримаєш серйозний дефіцит. Але все ж пам’ятай, що в наших широтах слід додатково приймати вітамін D, особливо в осінньо-зимовий період, адже в раціоні його також недостатньо.

  Що у складі сонцезахисного крему?

  Захисні формули містять сонцезахисні фільтри, зволожувальні інгредієнти, антиоксиданти та інші речовини. Познайомимось із ними ближче!

  Фізичні (мінеральні) фільтри

  Фізичні, або мінеральні, фільтри — це активні інгредієнти, які відбивають або розсіюють УФ-випромінювання. У сонцезахисних кремах використовуються два основних типи таких фільтрів — оксид цинку та діоксид титану.

  1. Оксид цинку. Це фільтр широкого спектру дії, що забезпечує захист від променів UVA та UVB. Він успішно блокує широкий діапазон УФ-випромінювання та вирізняється стабільністю. Білий порошок оксиду цинку представлено у складі сонцезахисних засобів у вигляді мікронізованих або нанорозмірних частинок, що мінімізують появу білого нальоту на шкірі.
  2. Діоксид титану. Фізичний фільтр, який насамперед блокує промені UVB, але також може частково захистити шкіру від UVA. Він ідеально підходить для чутливої шкіри, але може залишати на шкірі білий наліт (бренди намагаються зменшити цей ефект, модернізуючи виробництво). 

  Фізичні фільтри зазначено у складі сонцезахисних засобів як активні інгредієнти. Вивчивши етикетки, ти дізнаєшся, які компоненти містяться в них — оксид цинку, діоксид титану або їхня комбінація.

  Деякі сонцезахисні креми містять суміш фізичних і хімічних фільтрів для забезпечення комплексного захисту від променів UVA та UVB.

  Хімічні фільтри

  Це органічні сполуки, які поглинають УФ-промені та не дозволяють їм проникнути у шкіру. Вони вирізняються специфічними властивостями та спектрами поглинання.

  Серед найпоширеніших хімічних фільтрів слід назвати:

  Інші компоненти

  Окрім УФ-фільтрів, сонцезахисні продукти можуть містити різні інгредієнти для підвищення їхньої ефективності.

  Антиоксиданти

  Вітаміни С та Е, екстракт зеленого чаю або ніацинамід нейтралізують вільні радикали, що утворюються під впливом ультрафіолету. Вони посилюють захист шкіри від потенційних пошкоджень.

  Зволожувальні інгредієнти

  Деякі формули включають зволожувальні речовини для протидії потенційній сухості, спричиненої УФ-фільтрами. До них належать гліцерин, гіалуронова кислота, алое вера або інші рослинні екстракти.

  Пом’якшувальні компоненти

  Олії ши, жожоба або кокоса додаються для поліпшення текстури сонцезахисного засобу. Вони роблять засіб легким у нанесенні та сприяють зволоженню шкіри.

  Як вибрати рівень захисту під фототип шкіри?

  Якщо ти не знаєш, як вибрати спф крем для обличчя, зважай на фототип шкіри. Так ти зможеш оцінити індивідуальну сприйнятливість до сонячних опіків і ризик розвитку онкологічних захворювань під впливом ультрафіолету.

  Шкала фототипів шкіри за Фітцпатріком поділяє шкіру на шість типів залежно від чутливості до сонячного світла:

  1. Дуже світла шкіра, яка ніколи не засмагає. Для неї потрібний крем із SPF 50 або вище + додаткові заходи захисту від сонця (перебування в тіні).
  2. Світла шкіра, яка легко обгорає та мінімально засмагає. Її захистить крем із SPF 30.
  3. Шкіра від світлої до трохи смаглявої. Вона поступово засмагає, але ризик опіків зберігається. Для такої шкіри потрібний крем із SPF від 15 до 30.
  4. Смаглява шкіра рідко обгорає і легко засмагає. Вона потребує формули з SPF від 15 до 30.
  5. Темніша, коричнева шкіра, яка легко засмагає і не обгорає. Для неї буде достатньо крему із SPF 15.
  6. Дуже темна шкіра з глибокою пігментацією, не обгорає. Для її захисту підходить крем із мінімальним SPF.

  Сумніваєшся в тому, як користуватися спф кремом для обличчя або який крем вибрати? Проконсультуйся у нашого косметолога! Ми підберемо для тебе відповідний продукт, ґрунтуючись на конкретних характеристиках і потребах саме твоєї шкіри.

  Правила використання сонцезахисного крему

  Захисний засіб виправдає твої надії, якщо ти його правильно використовуватимеш. Не хвилюйся, все дуже просто!

  Як і скільки наносити?

  Принципи нанесення засобів на обличчя та шкіру мають невеликі відмінності.

  Для обличчя

  Для тіла

  Чи потрібен SPF для губ і волосся?

  Так! Але навіщо спф для губ? Захисна формула захищає їхню ніжну та чутливу шкіру від УФ-променів і надмірної сухості.

  Щодо волосся, то ультрафіолетове випромінювання руйнує меланін, який міститься в ньому (саме тому влітку волосся часто вигоряє), і розпушує кутикули, що призводить до незворотного ушкодження всієї структури волосся. Використання спеціалізованих сонцезахисних засобів допоможе зберегти натуральний колір, пружність і блиск твоїх локонів.

  Отже, сонцезахисний крем — твій надійний партнер у такому важливому завданні, як збереження краси та молодості. Не нехтуй ним, адже здорова і сяюча шкіра варта піклування!

  Потрібна допомога у виборі косметики та побудові схеми догляду за шкірою? Заповни анкету для підбору догляду, і наш косметолог складе індивідуальну схему догляду за твоєю шкірою з урахуванням її потреб. Ти також можеш написати нам у Facebook та Instagram або зателефонувати за номером: +380914818860.

  Сподобалася стаття?

  5
  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments