Сквалан і гідроліпідний бар’єр шкіри

1 0 5 хв
Сквалан і гідроліпідний бар’єр шкіри
Живильні компоненти
1 0 5 хв

Зміст

  Гідроліпідний бар’єр

  Якщо ви належите до тих людей, які жваво цікавляться найбільшим органом нашого тіла, ви, ймовірно, зустрічали термін «гідроліпідний бар’єр» або «гідроліпідна мантія».

  Наша шкіра складається з епідермісудерми і підшкірно-жирової клітковини. У кожного з них своє призначення. Однак, епідерміс не виконував би свої основні функції, якби не його невід’ємна частина – гідроліпідний бар’єр. Дерма, яка розташована під епідермісом містить сальні залози (так, наші злощасні «пори») і потові залози неспроста, оскільки саме їх складова створює гідроліпідну мантію. Ця суміш поту і шкірного сала, хоча і не здається привабливою, необхідна для правильного функціонування нашої шкіри. Вони створюють гідроліпідну мантію (шар), в якій вміст води становить близько 10%.

  Отже, давайте докладніше ознайомимося з компонентами. Шкірне сало або себум – це жирна субстанція, яка складається із залишків NMF (природного зволожуючого фактора, що міститься в клітинах), гліцеридів, воску, сквалена (ми ще повернемося до цього!), вільних жирних кислот, холестерину та інших речовин. Другий компонент – піт, тобто близько 98% води. Решта інгредієнтів – це натрієва сіль соляної кислоти, сечовина, молочна кислота і мінерали, такі як калій, залізо і т.д.

  Дія гідроліпідного бар’єру

  Він змащує нашу шкіру, забезпечує бар’єрні функції, захищає від проникнення бактерій, а також перешкоджає втраті води з епідермісу. Якщо розглядати основну мету використання косметичних засобів, вона буде такою ж.

  Що може статися, якщо наш бар’єр перестане правильно функціонувати?

  Себорея найчастіше виникає, коли ми надмірно сушимо шкіру. В такому випадку, шкіра виробляє більшу кількість шкірного сала, ніж повинна, співвідношення поту і шкірного сала порушується, і замість невидимого, здорового захисного шару, шкіра починає надмірно блищати.

  У разі, якщо шкіра суха або навіть атопічна, можна говорити про порушення роботи сальних залоз. Шкірне сало становить тільки 10% гідроліпідного шару, тому воно не зможе зволожувати шкіру самостійно. Результат – сухаподразненастягнута, часто потріскана шкіра.Також варто звернути увагу на цераміди, вони не входять до складу гідроліпідного бар’єру, але є основним компонентом, що заповнює міжклітинний простір у верхньому шарі епідермісу. Проте, цераміди рекомендовано використовувати для догляду за шкірою з пошкодженим ліпідним бар’єром, оскільки вони чудово доповнюють догляд, а також регенерують і зміцнюють шкіру.

  Керівництво по догляду за гідроліпідним бар’єром шкіри:

  1. Слід відставити мило, агресивні очищуючі засоби на основі SLES, SLS та віддати перевагу косметичним засобам на основі м’яких очищаючих компонентів, таких як:

  2. Що відносно пілінгів? Рекомендується використовувати один, максимум 2 рази на тиждень, якщо мова йде про делікатні ензимні пілінги. Пропонуємо 3 різновиди ніжних відлущуючих засобів:

  3. Вмивати обличчя руками. Різні розрекламовані гаджети для очищення шкіри зовсім не потрібні! Зазвичай вони агресивно впливають на шкіру, і ми використовуємо їх занадто часто. Якщо у вас є прилад для очищення шкіри обличчя, просто слід замінити його на пілінг раз в тиждень.

  4. З обережністю підходити до використання кислот. Використовувати пілінг в середу і п’ятницю, у вівторок і четвер гліколеву кислоту, а в інші дні ретинол – таким чином не варто доглядати за шкірою.

  5. Після очищення слід допомогти гідроліпідному бар’єру швидше відновити правильний pH використовуючи тонік, а потім сироватку + крем після вбирання сироватки. В результаті вода, що випаровується з нашого беззахисного епідермісу, не залишить шкіру зневодненою.

  6. Дотримуватися здорового харчування! Порушений склад шкірного сала, а також ліпідний бар’єр – може бути результатом неправильного харчування. Дізнайтеся більше про вплив дієти на стан нашої шкіри

  7. Якщо є відчуття, що ліпідний бар’єр потребує підтримки, слід включити у догляд компоненти, які входять до його складу. Які? Про це – нижче.

  Що спадає на думку після розбору ліпідного бар’єра на основні компоненти?

  Складники косметичних засобів. Адже хто не знає, відомий крем з NMF від The Ordinary. Прекрасний зволожуючий крем для шкіри навколо очей від Dottore, також містить даний компонент.

  Сечовина? Цей зволожуючий компонент у поєднанні з NMF можна знайти в зволожуючому тоніку від Lynia.

  Молочна кислота 
  міститься в культовому пілінгу від The Ordinary, в кремі від Lynia і живильному кремі від Evolve.

  Також варто звернути увагу на цераміди, вони не входять до складу гідроліпідного бар’єра, але є основним компонентом, що заповнює міжклітинний простір у верхньому шарі епідермісу. Проте, цераміди рекомендовано використовувати для догляду за шкірою з пошкодженим ліпідним бар’єром, оскільки вони чудово доповнюють догляд, а також регенерують і зміцнюють шкіру.

  Сквален. Завдяки своїй хімічній структурі, – це прекрасний антиоксидант, що входить до складу нашого шкірного сала. Однак, він не використовується в косметичних засобах через те, що він нестабільний і легко окислюється. Варто відзначити, що з віком його кількість зменшується. Приблизно до 25 років сквален зникає з нашої шкіри.

  У косметичних засобах використовується натуральний сквалан, отриманий з оливок або цукрової тростини, він за хімічною структурою відрізняється від раніше згаданого сквалена. Сквалан не є антиоксидантом, але дуже стабільний компонент, який не окислюється. Він має невелику молекулу і здатний проникати у верхні шари епідермісу. Сквалан – це дуже легка олія, що прекрасно регенерує шкіру, добре вбирається і підходить для всіх типів шкіри. Не має кольору і запаху. Рекомендуємо додавати його до вашого улюбленого крему.

  Як діє сквалан?

  Дуже часто ми отримуємо питання, чому в описі The Ordinary – 100% Plant-Derived Squalane є інформація про те, що це натуральний продукт, а до складу входить C13-16 Isoparaffin, який не здається натуральним. Компонент, про який ми говоримо, – це так званий hemi-squalane, який являє собою дуже стабільний компонент, здобутий в результаті ферментації цукрової сировини. Він набагато легше сквалану (має половину молекулярної маси). Не залишає жирної плівки на поверхні шкіри.

  Слід дбайливо ставитися до гідроліпідного бар’єра нашої шкіри. Це особистий, унікальний крем, який шкіра виробляє виключно для нас. Сподіваємось, в цьому блозі ви також отримали відповідь на питання, чому не можна повністю позбутися сальних залоз. По-перше, це неможливо, а по-друге, тепер відомо, наскільки вони важливі для нашого правильного функціонування! Не варто очищати шкіру агресивними засобами, милом і пристроями для очищення шкіри обличчя, також не очищати її надмірно, щоб позбавитися шкірного сала, оскільки за допомогою таких дій, ми дуже часто можемо отримати ефект, протилежний бажаному.

  Потрібна допомога у виборі косметичних засобів? Заповни анкету для підбору індивідуального догляду і наш косметолог з тобою зв’яжеться.

  Сподобалася стаття?

  1
  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments