Хна, кассія, басма – індійські трав’яні барви для волосся

2 0 5 хв
Хна, кассія, басма – індійські трав’яні барви для волосся
Засоби для волосся
2 0 5 хв

Зміст

  Хна – це натуральний барвник, вироблений з листя тропічного чагарника Лавсонія, який використовувався здавна. За часів Стародавнього Єгипту нею фарбували шкіру, нігті і волосся. Індійська натуральна фарба для волосся також з’явилася в нашому магазині – бренд Khadi пропонує в своєму асортименті, серед іншого, суміші хни і індиго, які не тільки фарбують волосся, але також живлять і регенерують їх.

  Ну, а з самого початку – що таке взагалі хна?
  Чи кожна хна насправді є хною?

  Слово «хна» стало маркетинговим терміном, і хоча це порошкоподібна трава Lawsonia Inermis, хною також називають засоби, що містять суміші з індиго і іншими травами. Це, в свою чергу, може привести до поширення недостовірної інформації щодо хни. Далі постараємося, докладно описати вам 3 індійських барвника і їх дію. Сподіваємося, що зможемо прояснити для вас кілька моментів і розвіяти ваші сумніви.

  ХНА

  Lawsonia inermis – Лавсонія (Лаусон) неколюча містить барвник Лоусон, який взаємодіє з кератином в волоссі, тому він не тільки фарбує волосся, але також зміцнює і потовщує їх. Чиста хна має рудий / червоний колір, і її відтінок залежить від ступеня окислення барвника. Хна має властивість накопичуватися на волоссях, і з кожним нанесенням хни відтінок буде темніше початкового. Фарбоване волосся 100% хною, можна освітлити.

  Касія

  Касія «Безбарвна хна» – надає волоссю золотистий / медовий відтінок, завдяки вмісту хрізофанолу. В основному цей вид хни, використовується як кондиціонер для волосся. Доглядає за волоссям: зміцнює їх, запобігає випаданню, повертає блиск і обсяг. Також її можна додавати при виготовленню масок для волосся і обличчя. Фарбоване волосся 100% касією, можна освітлити.

  Добавки для хни і касії

  Перш за все, добавка повинна мати кислотну реакцію, так барвник буде швидше окислюватися. І процес фарбування буде швидшим і ефективнішим, а колір виходить більш насиченим і довше не вимивається, саме в кислому середовищі. Найпопулярнішою добавкою є лимонний сік. Крім того, додається також лимонна кислота, порошкоподібна ацерола або сік чорноплідної горобини. 

  Час підготовки

  І касію, і хну слід відкласти після приготування. Чому? В цей час окислюється барвник. Обидві суміші слід накрити і залишити на 3-20 ч. деякі роблять хну / касію ввечері і залишають її на всю ніч, а вранці фарбують волосся. 

  Хелатуюча маска – що це таке і чому вона так важлива при фарбуванні хною?

  Ця маска призначена для видалення надлишків солей металів з волосся (наприклад, через жорстку води). При використанні маски, натуральний барвник краще діє. Також це важливий елемент при фарбуванні, і пропускаючи його при першому фарбуванні хною, може призвести до злегка зеленуватого відтінку.

  Приготування маски:

  1. Додайте в ємність близько 4 столових ложок маски, яка не містить силіконів, полікватов і білків.
  2. Додати 5 г лимонної кислоти і перемішати.
  3. Нанести на волосся після миття шампунем, залишити маску на 15 хвилин, змити теплою водою і потім можна приступати до фарбування.

  Шампунь – який шампунь обрати для миття волосся перед фарбуванням хною?

  Як розвести хну / касію для правильного фарбування волосся?

  Рецепт на 100 гр. хни / касії.

  1. Насипати в скляну ємність 100 г порошку. Потім додати підкислювач на ваш вибір – сік з 1/2 лимона або приблизно одну чайну ложку лимонної кислоти / порошку ацероли.
  2. Залити потрібну кількість порошку дистильованою водою температури близько 80 ° C. Замість води можна використовувати так звану “клейковину” з насіння льону. У цьому випадку зварити 2-3 столові ложки лляного насіння приблизно в 500 мл води, а потім процідити гель через сито. Додати цей гель в суміш. 
  3. Ретельно перемішати і залишити готову суміш на 3-20 год. 
  4. Вимити волосся шампунем з SLS / SLES – важливо, щоб він не містив силіконів.
  5. Нанести хелатуючу маску і змити її теплою водою через 15 хвилин..
  6. Нанести суміш хни на волосся, потім потрібно одягнути шапочку або можна обернути волосся фольгою і залишити на 2-3 години. Після закінчення часу змити теплою водою.

  Фарбування барвником Лоусоном

  Якщо ви хочете, щоб колір був у відтінках яскраво-рудого і вас влаштовує отриманий результат, то варто відразу змити фарбу теплою водою, щоб колір не потемнів. У разі, якщо ви орієнтуєтеся на темно-рудий, бордові відтінки, фарбу варто змити приблизно через 2 дні. За цей час колір, в результаті процесу окислення, потемніє і стане більш інтенсивним.

  БАСМА

  Indigofera Tinctoria “Індігофера фарбувальна”, містить барвник індиго (басма) темно-синього кольору, що переходить в чорний колір. Ця рослина сімейства бобових, найчастіше зустрічається в сумішах з хною. На відміну від хни, індиго не поєднується з кератином у волоссі, таким же чином, і змивається швидше, ніж хна. Освітлення волосся, які раніше були пофарбовані індиго або сумішшю індиго, може призвести до зеленого кольору волосся.

  Які є добавки для басми?

  В суміші індиго можна додавати лужні добавки, такі як харчова сода.

  Як приготувати басму для фарбування волосся?

  Рецепт 100 гр. суміші індиго / індиго.

  1. Насипати в скляну ємність 100 г порошку. Потім додати близько однієї чайної ложки харчової соди.
  2. Вимити волосся шампунем з SLS / SLES – важливо, щоб він не містив силіконів.
  3. Нанести хелатуючу маску і змити її теплою водою через 15 хвилин.
  4. Залити потрібну кількість порошку дистильованою водою температури близько 50 ° C. Замість води можна використовувати так звану “клейковину” з насіння льону. У цьому випадку зварити 2-3 столові ложки лляного насіння приблизно в 500 мл води, а потім процідити гель через сито. Додати цей гель в суміш.
  5. Нанести суміш басми на волосся, потім потрібно надіти шапочку або можна обернути волосся фольгою і залишити на 2-3 години. Після закінчення часу змити теплою водою.

  Потрібна допомога у виборі косметичних засобів? Заповни анкету для підбору індивідуального догляду і наш косметолог з тобою зв’яжеться.

  Сподобалася стаття?

  2
  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments