Закриті та відкриті комедони – що це таке та як їх прибрати?

13 0 6 хв
Закриті та відкриті комедони – що це таке та як їх прибрати?
Проблеми шкіри
13 0 6 хв

Зміст

  Комедони – біль більшості людей, особливо власників жирної шкіри. Швидше за все, щоразу, коли ви уважно розглядуєте обличчя у дзеркало, ви бачите їх на різних ділянках. Відкриті комедони найчастіше видно у Т-зоні, особливо на носі. Закриті можна побачити в різних місцях, але найчастіше це щоки чи лоб. Навряд чи знайдеться у цьому світі людина, яка ніколи не мала комедонів. Іноді вони бувають навіть у косметологів та дерматологів. 😉

  Однак часто відкриті комедони плутають з тим, що ми називаємо сальними волокнами (у народі їх називають чорними цятками), які є абсолютно нормальною частиною нашої шкіри! Виглядають вони трохи інакше, але утворюються схожим чином, про що ми розповімо пізніше, щоб ближче познайомитися з усім механізмом.

  Одне можна сказати напевно – це, ймовірно, найпоширеніша проблема шкіри, про яку ви нам повідомляєте, і вона торкається як підлітків, так і дорослих – тут немає жодних правил. Пам’ятайте, що кілька чорних точок або трохи помітніші пори ще не означають вугровий висип, який вимагає більш інтенсивного впливу.

  Однак, якщо у вас є схильність до появи комедонів, варто правильно організувати догляд, щоб звести до мінімуму ризик все більшого забруднення шкіри, тому що вони можуть перетворюватись на активні запалення, яких ми безперечно воліли б уникнути. 🙂

  Що таке комедони?

  Щоб краще зрозуміти, як утворюються комедони та чому певні компоненти впливають на них, ми спочатку згадаємо, як функціонує наша шкіра та які процеси в ній відбуваються. Почнемо з того, що більшість людей називають “порами”. Це не зовсім коректна термінологія, але оскільки вона зрозуміла більшості, ми залишимо це. 🙂

  Пори є у всіх, їх кількість та розмір постійні, генетично обумовлені, неможливо зменшити їх кількість або назавжди зменшити розмір. Це ні що інше, як вихід волосяного фолікула, який ми бачимо на поверхні шкіри, але тепер нам потрібно заглянути трохи глибше. Сальна залоза не є окремою структурою, а входить до складу так званого блоку. Шкірне сало, що виробляється, виходить на поверхню через волосяний фолікул, і в цьому немає абсолютно нічого поганого! Шкірне сало створює захисну плівку на поверхні шкіри та волосся, якої ми дуже потребуємо. Ви обов’язково оціните це, коли з віком воно вироблятиметься в менших кількостях. Поки себум має правильний склад і його не дуже багато, все справді добре.

  Проблеми починаються, коли його стає все більше, він стає густішим, і відбувається ороговіння епідермісу, що перешкоджає виходу шкірного сала назовні. Тоді ми маємо прямий шлях до утворення комедонів. Тобто комедони – це тип висипань, які зʼявляються на шкірі у випадку, якщо волосяний фолікул закупорюється відмерлими клітинами, надлишками себуму та бактеріями.

  Види комедонів

  Ми часто стикаємося з тим, що складно відрізнити комедон від прища. Важливо те, що комедони не є запаленнями, тому ви не побачите навколо них почервоніння або гною.

  Закриті комедони

  Закриті комедони утворюються, коли верхні клітини епідермісу відлущуються неправильно і вони закривають отвір волосяного фолікула, що перешкоджає вільному виходу шкірного сала. Ситуація поступово погіршується і утворюється невелика тверда грудка тілесного кольору або трохи білувата. На жаль, вони можуть стати відправною точкою для формування запалень, коли в гру вступають і бактерії. Якщо закритих комедонів багато, часто кажуть, що вони утворюють так звані “кашки”, найчастіше на лобі чи щоках.

  Відкриті комедони

  Вони виглядають як чорні точки і формуються, коли бруд, що скучився в гирлі волосяного фолікула, починає окислюватись, утворюючи чорну пробку. При спробі видавити такий комедон ми чітко бачимо його початок і кінець, вміст компактний, темніший вгорі, світліший і жовтіший внизу. Відкриті комедони можуть відрізнятися за розміром і найчастіше з’являються на носі.

  Сальні нитки

  Їх часто плутають із відкритими комедонами, але це, скоріше, «молодші брати» відкритих комедонів, тому що вони виглядають як дуже маленькі або майже невидимі сірі або жовто-коричневі крапки. Вони не є проблемною зоною і присутні у більшості людей, просто в одних більш помітні, в інших менш. На схильній до жирності шкірі вони, вочевидь, будуть помітнішими. Це шкірне сало і деякі відмерлі клітини шкіри, які заповнюють волосяний фолікул, але не повністю закривають його гирло. При спробі видавити бачимо білу тонку нитку. Звичайно, цього робити не слід, і після кожної такої спроби пора все одно дуже швидко набуває свого звичного вигляду. На жаль, повністю позбавитися їх неможливо, але можна зробити менш помітними, регулюючи кількість шкірного сала і правильно зволожуючи шкіру. Також варто використовувати антиоксиданти для зниження окислення шкірного сала, що призводить до

  Чому зʼявляються комедони?

  Причинами появи комедонів є надмірне виділення шкірного сала та аномальне ороговіння епідермісу, що призводить до закупорки волосяних фолікулів. Багато з цих механізмів керуються іншими факторами, такими як:

  Насправді, про кожен із цих чинників можна було б написати окрему статтю. Але ми просто хочемо відзначити, як багато факторів впливають на те, скільки шкірного сала виділяють наші залози і чи правильно відлущується епідерміс. Тому іноді дуже складно встановити очевидну причину проблеми. Однак не поспішайте засмучуватися, ми все ж таки можемо регулювати вироблення шкірного сала і кератоз різними способами, про які ми розповімо нижче.

  Чи можна видавлювати комедони?

  Якщо ви думаєте, що комедон достатньо видавити, і лихо позаду, на жаль, ви помиляєтеся. Проблема, швидше за все, повернеться через кілька днів, а якщо ви щось додатково натиснули або не встигли зробити це повністю, може розвинутися болісне запалення. Тому уникайте чіпати обличчя руками і розглядати в дзеркало з ефектом збільшення, де недосконалості можуть здаватися набагато гіршими, ніж вони є насправді. Інший механічний вплив, наприклад, за допомогою спеціальних приладів, теж краще виключити – вони можуть завдати більше шкоди, ніж користі. Проблема не зникне назавжди, якщо не вплинути на неї на інших рівнях.

  Як позбутися комедонів?

  Оскільки ми вже познайомили вас із механізмом утворення комедонів, тепер вам буде легше зрозуміти, як можна на них вплинути. Йдеться про регулювання двох механізмів, згаданих раніше, а саме: відлущування омертвілого епідермісу та секрецію шкірного сала. Які процедури та компоненти слід ввести у догляд?

  Ферменти та АНА-кислоти від закритих комедонів

  Йдеться про відлущування відмерлого епідермісу, що перешкоджає вільному виходу шкірного сала. Завдяки регулярному відлущуванню ми запобігаємо так званій «закупорці». Ці компоненти працюватимуть переважно проти закритих комедонів. Якщо у вас не дуже чутлива шкіра, можете використовувати, наприклад, гліколеву кислоту, а якщо шукаєте більш м’які рішення, вас можуть зацікавити, наприклад мигдальна кислота, шикімова кислота або ферментативний пілінг. Також заслуговують на увагу азелаїнова та піровиноградна кислоти.

  Саліцилова кислота та її сестра – LHA-кислота

  Вони є одними з найкращих проти відкритих вугрів. Ці кислоти настільки ідентичні нашому шкірному салу, що при нанесенні на шкіру проникають у пори і розчиняють забруднення (пробки), що знаходяться в них. При регулярному використанні підтримують здоровий стан шкіри. Якщо у вас не дуже чутлива шкіра – вибирайте саліцилову кислоту. Помилкова думка, що 2% – це низький вміст кислоти і вона не буде працювати, тому що більш високі концентрації в продуктах, що не змиваються, обмежені навіть юридично. 🙂 Кислота чудово працює починаючи з концентрації 0,5%!

  Якщо у вас шкіра, схильна до подразнення та сухості – вибирайте засоби з кислотами, що змиваються, тож матимуть більш короткий контакт зі шкірою. Ви також можете використовувати формули, які містять додаткові заспокійливі та зволожуючі інгредієнти та мають не дуже низький рН. У разі чутливої шкіри чудовим варіантом, хоч і рідкісним, є LHA-кислота, яка також ідентична кожному салу, але має більшу молекулу, тому не буде так подразнювати шкіру.

  Глина – найпростіший та найдоступніший засіб від комедонами

  Механізм тут досить простий, тому що глини просто «витягують» вміст пор назовні, і він легко змивається. При регулярному використанні глини допомагають у боротьбі з комедонами, особливо відкритими. Зелена глина володіє чудовими очищувальними властивостями, але якщо вона висушує вашу шкіру, добре підійдуть й інші види. Не обов’язково використовувати глиняні маски на все обличчя, якщо проблема з комедонами лише у певних областях (наприклад, у Т-зоні). Пам’ятайте, що глина не повинна повністю тверднути на шкірі, оскільки вона може спричинити подразнення або зневоднення шкіри. Завжди варто використовувати воду/тонік/гідролат у пульверизаторі та час від часу збризкувати маску.

  Масаж з оліями проти комедонів

  Тут вже складніше питання і, напевно, деякі з вас подумали, що використовувати олії при комедонах – це божевілля. Але дивлячись які саме олії та в якій формі. 🙂 Якщо ви використовуєте чисту олію без емульгатора (одну з потенційно комедогенних олій) і довго втираєте її в обличчя, це може погано закінчитися. Однак рекомендуємо спробувати цей метод з гідрофільними оліями, які мають у складі емульгатор і добре змиваються після контакту з водою, тому високого ризику закупорки пор немає. Також варто вибирати олії, що мають склад, схожий з нашим шкірним салом, завдяки чому вони будуть добре з ним поєднуватися за принципом «подібне розчиняється в подібному» і поступово дозволять очистити шкіру від комедонів. Не обов’язково масажувати шкіру дуже довго і якоюсь спеціальною технікою або приладом. Достатньо ваших рук та регулярності. 🙂

  Зволоження, зволоження та ще раз зволоження!

  Це може здатися нелогічним, але на зневодненій шкірі набагато легше утворюються комедони і вугри, тому що у неї порушені процеси кератинізації. Іноді при надмірній сухості шкіри сальні залози починають виділяти ще більшу кількість шкірного сала з метою захисту, щоб утримати в епідермісі якнайбільше води. У спробах позбутися цього себуму шкіра ще більше сушиться, і виходить замкнене коло, в якому проблема посилюється. Обирайте легкі формули та зволожуючі компоненти, а не обтяжливі та густі.

  Крім зволоження у догляді не забувайте випивати протягом дня необхідну кількість води, адже без неї навіть найдорожчий крем не створить дива. Косметика працює наступним чином – перешкоджає надмірній втраті води з епідермісу. Тобто засоби працюють на поверхні шкіри, а не проникають в її глибокі шари (епідерміс є майже непроникним бар’єром), адже якби таке було можливе, ви не змогли б навіть піти до басейну 🙂

  Ретиноїди як засіб проти комедонів

  Це дуже хороші (можливо, навіть найкращі) компоненти при проблемах з комедонами, тому що ретиноїди регулюють процеси епідермального кератозу і зменшують вироблення сала, тобто впливають на два найважливіші механізми! Іноді досить косметичних продуктів, але у разі великих проблем іноді можуть знадобитися рецептурні засоби для лікування. Якщо ви хочете дізнатися більше, рекомендуємо прочитати нашу статтю Вітамін А в косметичних засобах для догляду за шкірою а також Догляд за шкірою під час лікування ретиноїдами , тому що це дійсно широка тема.

  Найкращі засоби проти комедонів

  Які кислоти працюють проти комедонів?

  Простіше кажучи, проти закритих комедонів – AHA-кислоти, проти відкритих – BHA-кислоти 🙂 LHA-кислоти, азелаїнова кислота та піровиноградна кислота, про які ми згадували раніше, теж можуть бути гарним варіантом.

  Кислотні гелі для вмивання проти комедонів

  Завдяки тому, що вони мають нетривалий контакт зі шкірою, ризик подразнення або сухості є досить низьким. Слід спінити в руках, нанести на обличчя і потримати засіб на шкірі ще хвилину, не змивати відразу, щоб кислоти встигли краще подіяти.

  Очищувальні гелі з саліциловою кислотою (BHA)

  Засоби проти закритих комедонів

  Засоби проти відкритих комедонів

  Проти різних видів комедонів

  Кислотні пілінги проти комедонів

  Засоби із ретиноїдами

  Маски проти комедонів

  Сподіваємося, ви знайдете підходящі засоби у наших добірках. Пам’ятайте, що комедони – часто дуже “уперта” проблема, але дотримуючись наведених вище порад, ви зможете контролювати її.
  Якщо у вас залишилися питання або вам потрібна допомога у виборі косметики та складанні щоденного догляду, заповнюйте анкету з догляду за шкірою , і наш косметолог підбере індивідуальний догляд з урахуванням ваших потреб та побажань. Ви також можете написати нам в Facebook i Instagram або зателефонувати за номером: +380914818860.

  Сподобалася стаття?

  13
  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Notify of
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments