Суха шкіра обличчя: причини та правила щоденного догляду

4 0 8 хв
Суха шкіра обличчя: причини та правила щоденного догляду
Проблеми шкіри
4 0 8 хв

Зміст

    У тебе суха, стягнута та зневоднена шкіра обличчя? Ти відчуваєш дискомфорт, шкіра лущиться, іноді червоніє, свербить та, ймовірно, навіть болить? Якщо тобі знайома більшість з вищеперерахованих ознак, тоді, скоріш за все, у тебе сухий тип шкіри.  Незалежно від того, чи твоя шкіра обличчя завжди була такою, чи, можливо, це спричинено погодними умовами або занадто агресивними засобами для догляду, не варто хвилюватися. Адже у цій статті я розкажу тобі як правильно піклуватися про суху шкіру обличчя та на які компоненти варто звертати увагу при виборі щоденного догляду.

    Якщо ти не знаєш, який тип шкіри у тебе, то пропоную легко та швидко визначити його, прочитавши у нашому блозі  статтю на цю тему.

    Причини сухості шкіри 

    Немає чіткої та однозначної відповіді на питання, що ж спричиняє сухість шкіри. В першу чергу, це недостатнє зволоження епідермісу, яке може виникати з багатьох причин, зокрема через природні умови, перепади температури, сухий клімат чи вікові зміни. Або ж через використання надто гарячої води під час вмивання, погану дієту чи після певних косметологічних процедур. 

    Не менш частою причиною виникнення сухості шкіри є неправильний догляд та вживання надто агресивних косметичних засобів у своїй beauty рутині. Саме тому слід приділяти особливу увагу щоденному догляду та обирати ніжні косметичні продукти, які допоможуть відновити гідроліпідний бар’єр шкіри та захистити її від впливу негативних зовнішніх факторів.

    Зрештою, не слід виключати з цього списку й генетику! Адже якщо у когось з твоїх батьків суха шкіра, то швидше за все, ти її просто успадкувала.

    Головні ознаки сухої шкіри обличчя

    То як же розпізнати ознаки сухої шкіри? Насправді у кожного вони проявляються по-різному, оскільки це залежить саме він причин її появи. До найхарактерніших ознак відносяться такі, як:

    Суха шкіра обличчя: причини та правила щоденного догляду
    • відчуття стягнутості;
    • лущення;
    • почервоніння;
    • передчасне старіння шкіри;
    • погана еластичність;
    • відсутність природнього блиску;
    • підвищена чутливість.

    Інколи на шкірі обличчя можуть виникати глибокі тріщини, які супроводжуються болем та дискомфортом, або ж посилене лущення, особливо на щоках, носі чи підборідді. В такому випадку тобі варто звернутися до дерматолога, який визначить причину такого стану твоєї шкіри та призначить відповідний догляд.

    Які компоненти варто обирати для догляду за сухою шкірою обличчя?

    Піклуючись про свою суху шкіру, слід забезпечити їй якомога більше живлення та зволоження. І найкраще допоможуть тобі у цьому:

    Ідеальний догляд за сухою шкірою  — це використання у своїй щоденній beauty рутині засобів, які допомагають підтримувати та захищати природний гідроліпідний бар’єр. Тому, обираючи правильний догляд для своєї сухої шкіри, в першу чергу звертай увагу на наявність у формулі косметичного засобу компонентів, про які я розповіла тобі вище.

    Поради щодо догляду за сухою шкірою

    Чи здивую я тебе, коли я скажу, що більшість основних правил догляду за сухою шкірою базуються на загальних правилах догляду за обличчям? І навіть не використовуючи всі необхідні етапи щоденної beauty рутини, ти вже можеш покращити стан своєї сухої шкіри, слідуючи таким простим порадам:

    1. Уникай гарячої води. Висока температура може нашкодити твоїй шкірі більше, ніж ти думаєш. Адже насправді гаряча вода позбавляє шкіру її природних олій та сприяє ще більшій сухості. Натомість вмивайся водою кімнатної температури і ти побачиш, що твоя шкіра подякує за це.
    2. Не використовуй косметичних продуктів, що містять алкоголь.  Варто уникати засобів для щоденного догляду з вмістом алкоголю, адже це може призвести до подразнень, лущення та ще більшої сухості шкіри.
    3. Зволожуй свою шкіру з середини. Вживай велику кількість води! Якщо ж тобі важко змусити себе пити воду протягом дня, то ти завжди можеш доповнити її смак лимоном, ягодами чи м’ятою. Смакота чи не так?! 😍
    4. Будь обережна з ретинолом.  Якщо ти тільки починаєш свій шлях з ретинолом, тоді варто не поспішати та перший місяць використовувати його у своєму вечірньому догляді 1-2 рази на тиждень. При цьому обов’язково двічі на день ретельно зволожуй свою шкіру та уникай інших активних компонентів у щоденному догляді.
    5. Використовуй сонцезахисний крем протягом усього року.  Не залежно від сезону, не забувай наносити засоби з SPF, адже сонячне проміння спричиняє подразнення, сприяє утворенню зморшок та виникненню сухості шкіри. В асортименті Cosibella представлено чимало сонцезахисних засобів, які не тільки захистять твою шкіру від шкідливого впливу сонця, але й зволожать та заспокоять її. 

    Запам’ятай, що догляд за сухою шкірою обличчя — це досить індивідуальний  процес і важливо слідкувати за реакцією твоєї шкіри на різні засоби та режими догляду. Я розповіла тобі про найголовніші правила догляду за сухою шкірою обличчя, проте якщо ти маєш свої особисті “лайфхаки” і хочеш поділитися ними з нашими читачами, то я пропоную тобі зробити це у коментарях під даною статтею. Можливо, це надихне мене на наступні теми для обговорення у нашому блозі.😉

    Щоденний догляд за сухою шкірою обличчя: основні етапи твоєї beauty routine

    Спільно з нашими косметологами я підготувала для тебе покрокову інструкцію щоденного догляду для сухої шкіри обличчя. Читай далі та дізнайся як правильно дбати про свою шкіру в домашніх умовах. 

    Ранковий догляд

    Крок 1. Очищення — для вмивання обирай делікатний засіб без вмісту спирту чи інших агресивних компонентів. Легкими рухами нанеси продукт на обличчя та ретельно змий водою кімнатної температури. Після чого витри залишки води паперовою серветкою. 

    Крок 2. Тонізація — етап догляду, до якого більшість з нас відноситься скептично. Проте для сухої шкіри — це додаткова можливість глибоко зволожити її. Особисто я раджу тобі звернути увагу саме на тоніки з гелевою чи молочною формулою, оскільки вони набагато повільніше випаровуються з поверхні шкіри, затримуючи воду в епідермісі. 

    Якщо ж ти віддаєш перевагу класичним косметичним продуктам, тоді я можу порекомендувати тобі чудові зволожуючі тонери зі зручним розпилювачем, за допомогою якого ти легко та рівномірно  нанесеш засіб на все обличчя. 

    Крок 3. Живильна сироватка — після того, як  тонік достатньо добре проник у шкіру, нанеси сироватку на олійній основі. Для свого щоденного догляду обирай сироватку з вмістом сквалану, гіалуроної кислоти та вітаміну Е. Наявність у складі цих компонентів дозволить зволожити шкіру з середини і надати їй пружності та сяючого вигляду.

    Крок 4. Зволоження  — використання зволожуючого крему у  ранковій процедурі догляду за обличчям допоможе захистити твою шкіру від впливу  негативних  зовнішніх факторів протягом дня. Шукай засоби з такими компонентами, як гіалуронова кислота, гліцерин та цераміди, які допоможуть заспокоїти суху шкіру і зміцнити її природний бар’єр.

    Крок 5. Сонцезахисний засіб — як останній етап ранкового догляду за шкірою, обов’язково нанеси сонцезахисний крем широкого спектра дії. Не варто нехтувати цією порадою, адже використання засобів з SPF допоможе захистити верхній шар твоєї шкіри від негативної дії вільних радикалів, а також попередить появу дрібних зморшок та пігментних плям.

    Вечірній догляд

    Крок 1. Демакіяж — перший етап твоєї вечірньої рутини повинен включати зняття денного макіяжу чи залишків сонцезахисного крему. Для цього найкраще використовувати міцелярну воду чи очищувальний засіб з олійною формулою. Достатньо нанести косметичний продукт на ватний диск та м’якими плавними рухами очистити залишки макіяжу з обличчя.

    Крок 2. Очищення — цей етап догляду допоможе підготувати шкіру до решти нічних процедур, дозволяючи живильним компонентам краще проникати в нижні шари епідермісу. Для цього ти можеш використовувати засіб з першого етапу ранкового догляду.

    Крок 3. Сироватка —  додаткова турбота у вигляді зволожувальної сироватки точно не завадить твоїй сухій шкірі. Нанеси кілька крапель цього продукту та м’якими повільними рухами розподіли на всьому обличчі, уникаючи зони навколо очей.

    Крок 4. Крем для шкіри навколо очей — не менш важливий етап догляду, який забезпечить зволоження та живлення ніжної шкіри в зоні навколо очей. А в поєднанні з легким масажем це допоможе ще й покращити кровообіг та уникнути набряків.

    Крок 5. Зволоження  — слід ретельно зволожити шкіру перед сном, адже поки ти спиш вона наполегливо працює над відновленням та живленням. Саме тому, при виборі крему для вечірнього догляду наші косметологи радять звернути увагу на вміст у ньому гіалуронової кислоти, гліцерину та церамідів, які в поєднанні збережуть твою шкіру пружною та  підтягнутою на ранок.

    Необов’язковий крок.  Як додатковий живильний етап догляду за шкірою ти можеш використовувати олію для обличчя.  Вона  допомагає шкірі залишатися зволоженою, при цьому не обтяжуючи її. Також косметична олія сприяє зменшенню ознак старіння та має антиоксидатні властивості. Достатньо нанести 2-3 краплі олії на обличчя як останній етап догляду за шкірою або ж поєднати з твоїм улюбленим кремом.

    Чи варто використовувати пілінг у догляді за сухою шкірою?

    Впевнена, що ти обожнюєш, коли твоя шкіра м’яка, шовковиста та зволожена. Однак я знаю, що власникам сухого типу шкіри зазвичай не достатньо лише зволожуючих засобів, аби  досягти цього ефекту. Не бійся використовувати пілінги у своїй beauty рутині — відлущування необхідне  для твоєї шкіри. Відмерлі частинки  епідермісу накопичуються на поверхні обличчя та не лише роблять його тьмяним, але й перешкоджають проникненню зволожуючих та живильних засобів глибоко у шкіру. Аби уникнути такої ситуації, варто раз на тиждень відлущувати відмерлий шар епідермісу

    Варто пам’ятати, що для сухої шкіри не слід використовувати жорсткий, грубий пілінг. Відлущувальний засіб має приносити користь для твоєї шкіри, тому зосередься на виборі м’якого, делікатного продукту, який не пошкоджує гідроліпідний бар’єр та не викликає подразнень. Після використання пілінгу не забудь про нанесення живильного крему чи емульсії, аби зволожити та заспокоїти твою шкіру. 

    P.S. Пілінг слід використовувати у своєму догляді після етапу очищення/тонізації та перед нанесенням зволожувальної сироватки чи крему.

    Для мене дуже важливо, аби у цій статті я змогла розкрити усі відповіді на твої запитання щодо догляду за сухою шкірою та правильного вибору косметичних продуктів, які будуть ідеально підходити саме для твоєї шкіри. Тому, якщо у тебе залишилися запитання чи виникли певні сумніви, я запрошую тебе у коментарі. Крім цього, заповнивши косметологічну форму, ти з легкістю можеш зв’язатися з нашими професійними косметологами та отримати допомогу у виборі щоденного догляду чи інших косметичних продуктів. Також ти можеш написати нам у Facebook, Instagram або зателефонувати за номером: +380914818860.

    Сподобалася стаття?

    4
    0 0 votes
    Article Rating
    Subscribe
    Notify of
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments